PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 23. aprīlis

Georgs, Jurģis, Juris

20180307_ES_BUSU_izstade_131.jpg
Foto: Publicitātes foto
Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 10. aprīlī plkst. 18.00, būs unikāla iespēja redzēt un dzirdēt Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) koncertuzvedumu “Sēd uz sliekšņa pasaciņa”.

Koncertuzvedums ļaus izbaudīt bērnības elpu gan lieliem, gan maziem. Tēlaina mūzika ar animētiem video projekciju fragmentiem ikvienam ļaus iejusties latviešu multfilmu tēlos.

Uzvedumā varēs vērot un klausīties visiem iemīļotas Renāra Kaupera, Imanta Kalniņa, Zigmara Liepiņa, Jura Kulakova un Valta Pūces dziesmas no latviešu animācijas filmām „Joka pēc alfabēts”, „Kabata”, „Laimes lācis”, „Ness un Nesija”, „Zaķīšu pirtiņa”, „Sēd uz sliekšņa pasaciņa” un citām multiplikāciju filmām.

Koncertuzveduma “Sēd uz sliekšņa pasaciņa” solisti būs Latvijā pazīstamā dziedošā aktrise Zane Dombrovska un dziedātājs Andris Ērglis. Koncertā piedalīsies 8. Pasaules koru olimpiādes čempions Grand Prix ieguvējs starptautiskajos konkursos "Slovakia Cantat 2017", "Kaunas Cantat" un "Šiauliai Cantat 2011", kā arī 1. vietas ieguvējs 58. starptautiskajā Eiropas jauniešu mūzikas festivālā Nērpeltā (Beļģija) – Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas meiteņu koris un diriģents Andris Kontauts, kā arī ritma grupa pianista Normunda Kalniņa vadībā.

Koncertuzvedums pirmizrādi piedzīvoja Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” un guva nedalītu mazo un lielo skatītāju atzinību.

Biļetes uz koncertuzvedumu “Sēd uz sliekšņa pasaciņa” ir nopērkamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā. 

Laika posmā no 29. marta līdz 30. aprīlim Latvijas Nacionālajā bibliotēkā varēs apskatīt Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas konceptizstādi “Es būšu...!” (tostarp piedalīties meistarklasēs, muzikālajos vakaros un mākslas performancēs), kas veidota, lai iepazīstinātu ar plašajām iespējām kvalitatīvi apgūt mākslas un mūzikas izglītību, kā arī apliecinātu skolas mūsdienīgumu, radošumu un profesionalitāti.

ES-BUSU-afiša.jpg

Izstādes mērķauditorija ir vispārizglītojošo skolu 8.–9. un 12. klašu audzēkņi, kā arī bērnu mūzikas un mākslas skolu audzēkņi no visas Latvijas.

Konceptizstādes ietvaros notiks dažādi tematiskie pasākumi, lai iepazīstinātu ar daudzveidīgajām mākslas un mūzikas izglītības programmām, kuras piedāvā LMMDV.

Izstāde tiks atklāta piektdien,29. martā, pulksten 15.00 LNB ātrijā. Pasākumā varēs vērot muzikālus priekšnesumus (LMMDV solistus un kameransambļus) un modes performances - modes un aksesuāru koncepta izstādi, kur dzīvi un reāli manekeni eksponēs  LMMDV audzēkņu apģērbu, tekstila, ādas un metāla izstrādājuma dizaina produktus.

10. aprīlī pulksten 17.00 ātrijā ikviens interesents varēs radoši izpausties vējainā portretu darbnīcā, kuru piedāvās LMMDV Foto dizaina, Reklāmas dizaina un Mākslas izglītības programma. Būs iespēja piedalīties procesā, kurā tiks radīta kartīte 
ar paša dalībnieka portretu. Darbnīcas aktivitātes notiks vairākos posmos – studijas portreta uzņemšana (ar Liepājas galveno specefektu – vēju), digitālā apstrāde un drukāšana, augstspiede – fotogrāfijas papildināšana ar grafiskiem elementiem (ja dalībnieks nevēlēsies fotografēties, būs iespēja piedalīties šajā posmā arī atsevišķi). Noslēdzošais posms būs kartītes izgriešana un noformēšana. Darbnīca būs veidota, lai demonstrētu to, ka nozares savā starpā ir saistītas, viena otru var papildināt un radīt ko unikālu. Katrs dalībnieks izgatavoto kartīti varēs sev paturēt.

Papildus norisināsies aktivitāte “Izvējojies Liepājā”, lai interesentus iepazīstinātu ar jaunās tūrisma sezonas koncepciju.

Savukārt 15. aprīlī plkst. 13.00 ātrijā varēs piedalīties Klasiskās ģitāras dienā, jo norisināsies koncerts un klasiskās ģitāras skolotāju un interesentu metodiskā darbnīca. 

Noslēdzošie pasākumi izstāžu zālē notiks 24. aprīlī: plkst. 14.00 norisināsies diskusija “Dizains - Izglītība” sadarbībā ar Latvijas Dizaina gada balvu un Latvijas Nacionālo kultūras centru, savukārt plkst. 17.00 notiks muzikāli iedvesmojošs pasākums “Jazz diena” -  džeza un populārās mūzikas koncerts. Brīvā atmosfērā uzstāsies LMMDV populārās un džeza nodaļas audzēkņi, pedagogi un viesi no Latvijas un ārvalstīm.

Reklāmraksts