Šodien Latvijas Zinātnes padomes rīkotajā forumā "Latvijas zinātne - kā sasniegt izcilību?" M.Seile norādīja, ka ir svarīgi nekoncentrēt visus spēkus tikai uz to, kas ir slikti. Viņa skaidroja, ka ir būtiski, norādot jomas, kur, iespējams, "neesam tik labi", nepazaudēt to, kur esam guvuši vērā ņemamus sasniegumus.

M.Seile uzsvēra, ka zināšanas Latvijā ir ārkārtīgi svarīgas, lai valsti padarītu vērtīgāku. Viņasprāt, zināšanas ir vērtīgas, lai "mēs kā valsts kļūtu stiprāka visās nozīmēs", bet tas ir iespējams tikai sadarbojoties. M.Seile norādīja, ka, strādājot kopā, varētu pieaugt arī "skaitļi budžetā". Tomēr viņa pauda, ka zinātnei ir nepieciešama pacietība un uzticēšanās un tas "ilgtermiņā atmaksājas daudzkārtīgi".

Skaidrojot, kas ir kvalitatīva zinātne, M.Seile uzsvēra, ka, to definējot, atrodamies izšķirošā brīdī. Viņasprāt, kvalitatīva zinātne sastāv no trīs virzieniem - "praktiskas un tūliņ noderīgas tautsaimniecībai, no zinātnes, par kuru mums nav ne mazākās idejas, vai tā būs noderīga, un zinātnes, kas svarīga valsts pastāvēšanai".

"Katram no šiem virzieniem ir svarīga attīstības ekosistēma. Ar to es apzīmēju ideju kopumu, kas rodas no cilvēkiem, un infrastruktūras kopumu," sacīja M.Seile. Viņa ir pārliecināta, ka patlaban Latvijā ir daudz labu iestrāžu abos virzienos - gan kā Latvijai piesaistīt zinātniekus, gan kā nodrošināt ideju apriti, informē ziņu aģentūra LETA.