PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 21. aprīlis

Anastasija, Marģers

10552.jpeg
Foto: dolgachov / 123RF
Mazākajā Latvijas skolā šogad mācās deviņi skolēni, liecina aktuālie dati par skolēnu skaitu 2016./2017.mācību gadā.

Vismazākais skolēnu skaits šogad reģistrēts Preiļu novada Priekuļu sākumskolā. Savukārt lielākais skolēnu skaits šogad reģistrēts Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā, kurā mācās 1571 skolēns.

Sākumskolu vidū, kā minēts iepriekš, mazākā ir Priekuļu sākumskola, turpretim lielākajā sākumskolā - Jelgavas 4.sākumskolā - reģistrēti 967 bērni.

Mazākā Latvijas pamatskola šajā mācību gadā ir Dunavas pamatskola Jēkabpils novadā - šajā izglītības iestādē mācās 17 skolēni. Gandrīz 45 reizes vairāk skolēnu ir lielākajā pamatskolā - Jēkabpils pamatskolā šogad mācās 761 skolēns.

Savukārt par mazāko vidusskolu Latvijā šogad kļuvusi Istras vidusskola Ludzas novadā - tajā mācās 49 skolēni. Lielākā vidusskola ar gandrīz 29 reizes lielāku skolēnu piepildījumu ir Rīgas Purvciema vidusskola, kurā reģistrēti 1403 izglītojamie.

Ģimnāziju vidū mazākā šī izglītības līmeņa skola Latvijā atrodas Rīgā - tā ir Rīgas pilsētas Pļavnieku ģimnāzija, kurā ir 108 izglītojamie. Tāpat Rīgā atrodas arī lielākā ģimnāzija, kas vienlaikus ir lielākā izglītības iestāde visā valstī - Rīgas Klasiskā ģimnāzija.

Skolēnu skaita izkliedētība vērojama ne tikai visas valsts teritorijā, bet arī pilsētu vai novadu ietvaros. Piemēram, Rīgā skolēnu skaits starp mazāko un lielāko izglītības iestādi atšķiras gandrīz 15 reizes.

Savukārt 80 pašvaldībās šogad sarucis piecgadīgo un sešgadīgo bērnu skaits, kas mācās pašvaldības izglītības iestādē.

Kā liecina aktuālie dati par skolēnu skaitu 2016./2017.mācību gadā, šogad 119 pašvaldībās kopumā izglītības iestādēs mācās 35 564 piecus un sešus gadus veci bērni.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, to kopskaits samazinājies par 1537 bērniem, un samazinājums noticis vairumā Latvijas pašvaldību.

Caurmērā šo vecumu sasniegušo izglītojamo skaits pašvaldībās vidēji krities par 4,3%.

Lielākais pirmsskolas vecuma bērnu skaita samazinājums piedzīvots Rundāles novadā, kur piecgadīgo un sešgadīgo bērnu skaits pašvaldības izglītības iestādēs, salīdzinot ar pagājušo gadu, krities par 64,9% - šogad šajā pašvaldībā mācās 74 piecgadīgie un sešgadīgie bērni, kas ir par 48 bērniem mazāk nekā pērn.

Absolūtos skaitļos lielākais šādu vecumu sasniegušo bērnu skaita kritums izglītības iestādēs noticis Rīgā, kur bērnu skaits samazinājies par 497. Šogad Rīgas izglītības iestādēs ir 10 955 piecus un sešus gadus veci bērni.

Ar piecgadīgo un sešgadīgo izglītojamo skaita pieaugumu šogad jauno mācību gadu sāka 32 pašvaldības.

Lielākais procentuālais pieaugums piedzīvots Mērsraga novadā, kur izglītojamo skaits kāpis par 25%, sasniedzot 24 bērnus, kas ir par sešiem bērniem vairāk nekā pirms gada.

Savukārt lielākais reālais šo vecumu sasniegušo bērnu skaita izglītības iestādēs pieaugums fiksēts Cēsu novadā un Jelgavā, kur bērnu skaits katrā no pašvaldībām pieauga par 22, informē aģentūra LETA.