PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 26. februāris

Aurēlija, Evelīna, Mētra

9314.jpeg
Foto: EU2015.lv Attēlā: Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.
Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile būtu ļoti pārsteigta, ja netiktu sniegts atbalsts deviņiem miljoniem eiro pedagogu atalgojumam.

Viņa ir pārliecināta, ka deviņi miljoni eiro, kas nepieciešami pedagogu atalgojuma sistēmas uzlabošanai, šodien nākamā gada valsts budžetā tiks apstiprināti.

Kā sarunā pēc šorīt notikušās valdošo partiju sēdes sacīja M.Seile, koalīcijā specifiski lēmumi attiecībā uz izglītības, zinātnes un sporta jomu netika pieņemti. Runājot par sēdes gaitu, M.Seile norādīja, ka koalīcijas sēdē no partneriem joprojām bija vairākas prasības, bet nekādi principiāli lēmumi šajā koalīcijas sēdē netika pieņemti, informē ziņu aģentūra LETA.

"Esmu par 99,9% pārliecināta, ka deviņi miljoni paliks budžetā," uzsvēra M.Seile.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija atbalstīja ierosinājumu nākamgad paredzēt deviņus miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem pedagogu atalgojuma reformai.

Iepriekš šo priekšlikumu atbalstīja arī valdība. Ierosinājums paredz rezervēt deviņus miljonus eiro, lai nodrošinātu pedagogu darba samaksas reformas ieviešanu valsts, pašvaldību un privātajās izglītības iestādēs no 2016.gada 1.septembra.

Līdzekļi tiks rezervēti, pārdalot tos no programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" uz jaunizveidoto programmu "Pedagogu darba samaksas reformas ieviešanas finansējums".

Saeima šodien galīgajā lasījumā lems par 2016.gada valsts budžetu, saistītajām izmaiņām nodokļu jomā un citiem jautājumiem.