PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 22. jūnijs

Laimdots, Laimiņš, Ludmila

9168.jpeg
Foto: LETA.lv
Ja visi pedagogi, ieviešot jauno darba samaksas modeli, vēlēsies strādāt pilnu darba slodzi, būtu nepieciešams aptuveni par 10-15% mazāks pedagogu skaits.

Tā vakar Latvijas Televīzijas raidījumā 1 pret 1 sacīja izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

M.Seile norādīja, ka jau tagad ne visi pedagogi strādā pilnu slodzi, līdz ar to arī turpmāk skolotāji varēs strādāt nepilnu slodzi.

Ministre sacīja, ka darbs šobrīd ir vērsts uz to, lai katrs skolotājs neatkarīgi no vietas, kur viņš strādā, saņemtu vismaz 700 eiro pirms nodokļu nomaksas. "Tas ir tas, ko mēs mēģinām darīt, jo pieredze, ka pašvaldības zinās labāk un izveidos vislabāko sistēmu, ne visos gadījumos attaisnojas," pauda M.Seile.

Tai pat laikā ministre atzina, ka jaunais darba samaksas modelis negarantēs algas pielikumu katram skolotājam. Patlaban skolotāju atalgojums tiek noteikts haotiski, viņa norādīja.

Ministre arī uzsvēra, ka pēc viņai pieejamās informācijas, zināma naudas summa pedagogu atalgojuma palielināšanai ir rezervēta pie nosacījuma, ja tiks veiktas strukturālas reformas. "Vienu no mājasdarbiem esam izpildījuši - noteicām minimālo skolēnu skaitu vidusskolas klases atvēršanai. Tagad meklējam kompromisus par algu modeli," sacīja M.Seile.

Kā ziņots, tā kā sarunas dažādos līmeņos līdz šim nav devušas vēlamos rezultātus, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) uzskata par nepieciešamu sākt streika rīkošanas procedūru.

LIZDA padome secinājusi, ka situācija darbā ar 2016.gada valsts budžeta projektu, paredzot nepietiekamu finansējumu jaunajam pedagogu darba samaksas modelim, ir neapmierinoša. Arodbiedrība uzsvērusi, ka joprojām netiek ņemta vērā virkne priekšlikumu modeļa pilnveidošanai.

Sākot streika procedūru, LIZDA IZM pieprasa vairākos ar izglītības jomu saistītos likumos noteikto punktu izpildi, kā arī ieteikumu par jauno pedagogu darba samaksas modeli ievērošanu.