PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 23. jūlijs

Magda, Magone, Mērija

10407.jpeg
Foto: Reinis Inkēns / Saeimas Kanceleja
Zinību dienas svētku sajūtās daudzu prātos ir jaunas apņemšanās, bet labo apņemšanos mērķtiecīga piepildīšana ir tikai pašu rokās. 

Lai sasniegtu izvirzītos mērķus, ir jābūt gataviem pārmaiņām, darbam un rīcībai, Zinību dienā skolēniem uzsver izglītības ministrs Kāris Šadurskis.

Pēc K.Šadurska vārdiem, "mums ir dotas vienas no lielākajām vērtībām - brīvība un drošība -, sniedzot iespējas veidot savu valsti un darīt to labāku mūsu bērniem".

Ministrs jaunajā mācību gadā skolēniem novēlēja gūt izziņas prieku, ko sniedz jaunas zināšanas, iespējams, atklāt jauna pētnieka garu, būt radošiem, ļaut vaļu fantāzijai un brīvam domas lidojumam.

"Apjaust, ka šķietami neiespējamais ir iespējams. Neapstāties, ja pie pirmā mēģinājuma eksperiments neizdodas. Neklausīties skeptiķos un noliedzējos, bet rīkoties apņēmīgi, ar pārliecību. Un ticiet - būs, kas seko," skolēniem novēlēja ministrs. Viņš uzsver, ka ir nepieciešams mācīties no gudrajiem, sniegt padomu, ja to prasa. Politiķis novēl arī izzināt jauno, vērt vaļā jaunus apvāršņus, ko sniegs skola, skolotājs un zināšanas, apzinoties, ka viss, ko dari, ir paša labā un ka ieguldītais darbs nesīs augļus, informē ziņu aģentūra LETA.

Savukārt vecākiem K.Šadurskis novēl būt atbalstam bērna īstā "es" meklējumos. "Esiet labākais draugs un padomdevējs. Ļaujiet eksperimentēt, izzināt jauno ar apdomu. Māciet visgrūtāko dzīvē - atbildību. Pret jauno personību izturieties ar cieņu un atbalstu. Lai mīlestība un rūpes ir skolēna drošās mājas un patvērums grūtajos brīžos," novēlēja izglītības ministrs.

Skolotājiem politiķis novēlējis labu pārmaiņu gadu. Viņš cer, ka pedagogiem izdosies gūt gandarījumu par katru panākumu, ko tie spējuši sasniegt, un ļaut uzplaukt jaunās personības dzīves meklējumu ceļā. "Spējiet iedvesmot un aizraut līdz šim nezināmajā! Atklāt, ka šķietami sarežģītais ir vienkāršs. Radiet vēlmi domāt, meklēt kopsakarības, vērtēt, kas ir patiess, kas - viltus," vēlēja K.Šadurskis.

Viņš pauda ticību, ka pedagogiem jaunajā mācību gadā izdosies atklāt jaunus talantus un izcilības, zelta rokas un nākamos amata meistarus. To apliecina mūsu spožie talanti un izcilības, kas nes Latvijas vārdu pasaulē un kuru personības panākumu pamatā ir bijis nenovērtējams skolotāja darbs, sacīja K.Šadurskis.