PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 23. aprīlis

Georgs, Jurģis, Juris

11860.jpeg
Foto: Saeimas kanceleja
Par virzību uz vispārizglītojošo mācību priekšmetu apgūšanu latviešu valodā vidusskolu 10.-12.klasēs visgrūtāk būs vienoties ar tiem, kas jautājumu politizē, tā pēc Mazākumtautību konsultatīvās padomes sēdes žurnālistiem sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Ministrs uzsvēra, ka patlaban ir vērojami mēģinājumi politizēt izglītības plānošanas procesu, to sasaistot ar politisko kampaņu, tam vai citam spēkam iegūstot politiskās dividendes.

"Vislielākās grūtības būtu vienoties ar tiem cilvēkiem, kas, slēpjoties aiz profesionāļa piesega, mēģinātu risināt savus politiskos un partejiskos jautājumus," paziņoja politiķis.

Uz Mazākumtautību konsultatīvās padomes sēdi bija ieradies Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins. Taču viņa klātbūtne sēdē nav bijusi ilga – A.Mamikinam palūgts sēdes norises vietu atstāt, jo viņš nebija iekļauts sēdes dalībnieku lokā.

No sēdes tika palūgts aiziet arī pagājušajā nedēļā pie Izglītības un zinātnes ministrijas notikušās protesta akcijas organizators Degi Karajevs, informē aģentūra LETA.

Kā ziņots, 6.oktobrī izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis paziņoja, ka 2020./2021.mācību gadā vispārizglītojošajās vidusskolās visus vispārizglītojošos mācību priekšmetus iecerēts mācīt tikai latviešu valodā, saglabājot mazākumtautību skolēniem iespēju dzimtajā valodā apgūt mazākumtautību valodu, literatūru un ar kultūru un vēsturi saistītus priekšmetus.