PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 14. aprīlis

Gudrīte, Strauja

8971.jpeg
Foto: dobledphoto / 123RF
Pašvaldībām bija trīs gadi, lai atrisinātu jautājumu to pirmsskolas izglītības iestādēs, atrodot bērnudārzos vietu visiem bērniem. 

Tā uzsvēra Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, akcentējot, ka atbilstoši likumam pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkcijas ir deleģētas pašvaldībām, tāpēc tām visiem bērniem ir jāatrod vieta pašvaldības vai privātajā bērnudārzā.

"Par šo un citu funkciju nodrošināšanu pašvaldības savos budžetos saņem lauvas tiesu no iedzīvotāju ienākumu nodokļa. Ja tagad ir pašvaldības, kas joprojām nevar rast risinājumu bērnudārzu rindu jautājumā un nevar atrast bērniem vietu bērnudārzā, tad ir jāsāk vērtēt to budžeta izlietojuma pamatotība," sacīja ministrs.

K. Gerhards uzsvēra, valsts programmas mērķis, kurā tika piešķirts līdzfinansējums, lai bērni varētu apmeklēt privātos bērnudārzus vai izmantot reģistrēto aukļu pakalpojumus, bija dot pašvaldībām laiku rindu novēršanai, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvis Oskars Vizbulis.

"Šīs programmas mērķis pavisam noteikti nebija beztermiņā līdzfinansēt privāto bērnudārzu un aukļu pakalpojumu izmantošanu. Pašlaik pieprasīt finansēt no budžeta to, ko pašvaldībai būtu jānodrošina atbilstoši likumam, nozīmē divkārši finansēt vienu un to pašu," piebilda K.Gerhards.

Pēc K.Gerharda domām, vecākiem ir tiesības doties protestēt, bet tas ir jādara pie to pašvaldību durvīm, kas nepilda likumā noteikto funkciju, proti, nenodrošina bērniem iespēju apmeklēt bērnudārzu.