PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 18. maijs

Ēriks, Inese, Inesis

20190507_092017040_iOS.jpg
Foto: STEaMup
Rit jau ceturtā attālināto mācību nedēļa. Skolotājiem un skolēniem savā ikdienā nākas izmantot dažādus rīkus, kas palīdz apgūt mācību vielu mājas apstākļos. To skaitā ir gan E – klase, gan arī dažādas mājaslapas – uzdevumi.lv, soma.lv un fizmix.lv u.c. Kā vienu no avotiem, kur meklēt palīdzību mācībās, var izmantot arī mājas lapu steamup.lv.

Palīgs eksakto zinātņu apguvē

Steamup.lv ir lielisks palīgs, lai apgūtu un izprastu eksaktās zinātnes, turklāt tās saturs tiek regulāri papildināts. Laikā, kad mācības notiek attālināti, īpaši var noderēt mājaslapā pieejamie eksperimentu un citi skaidrojošie video, kas skolēniem var palīdzēt apgūt mācību vielu. Lapā atrodami gan skaidrojoši video un eksperimenti, kas veikti kopā ar ķīmijas un fizikas skolotājiem, gan arī video ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem – basketbolistu Kristapu Dārgo, skeitbordistu Madaru Apsi, kamaniņu braucēju Ullu Zirni un blogeri Santu Bušu, kuri dalās savā pieredzē par to, kā ikdienā izmanto eksaktajos priekšmetos apgūtās zināšanas.

Turklāt mājaslapā apkopoti ne tikai STEaMup veidotie video, bet arī video no citiem avotiem. Līdz ar to nav vajadzības meklēt informāciju dažādās mājaslapās, - viss ir apkopots vienā.

Atjautības uzdevumi skolēniem

Lai skolēni varētu pārbaudīt mācību laikā iegūtās zināšanas, mājaslapā ievietoti kopā ar “Iespējamās misijas” skolotājiem izveidoti teksta uzdevumi. Sadarbojoties ar skolotājiem, regulāri tiek publicēti jauni uzdevumi visos eksaktajos mācību priekšmetos – ķīmijā, matemātikā, fizikā, informātikā, bioloģijā un dabaszinībās.

Šos uzdevumus skolotāji var izmantot, lai dažādotu ikdienas mācības. Skolēniem, atverot uzdevumu, redzams tikai jautājums, bet aprēķini jāveic pašam. Pēc tam savu iegūto rezultātu iespējams salīdzināt ar pareizo atbildi.

STEaMup – palīgs skolotājiem un vecākiem

STEaMup mājaslapā noderīgu informāciju var atrast ne tikai skolēni, bet arī skolotāji un vecāki. Lapā ir apkopoti vairāki padomraksti, kas var noderēt kā vecākiem, tā arī skolotājiem. Vecāki var meklēt informāciju par to, kā apgūt mācību vielu kopā ar bērniem vai arī kā motivēt savu bērnu pievērsties eksaktajām zinātnēm. Turpretī skolotāji varēs atrast informāciju par to, kādus digitālos rīkus izmantot, lai attālināto mācību laikā skolēniem pēc iespējas labāk palīdzētu izprast mācību vielu.

 

Reklāmraksts