PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 25. jūnijs

Maiga, Milija

8908.jpeg
Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Kanceleja
Nepietiekamā bērnudārzu pieejamība Latvijā ir sistēmiska problēma un pat likuma pārkāpums, kas ilgstoši netiek risināts, pauda tiesībsargs.

Tiesībsarga Jura Jansona skatījumā, pieejamība pirmsskolas izglītības iestādēm Latvijā ir "bēdīga, lai neteiktu - traģiska", jo gadu no gada 8000 līdz 9000 bērnu paliek bez bērnudārziem.

Tiesībsargs uzsvēra, ka tā ir pašvaldības funkcija - nodrošināt bērnus ar vietām bērnudārzos, turklāt pēc iespējas tuvāk viņu dzīvesvietai. Ja pašvaldība pati nespēj nodrošināt visus bērnus ar vietām pirmsskolas izglītības iestādēs, tad pašvaldībai pilnā apmērā ir jāmaksā par bērnu iešanu privātajā bērnudārzā.

Tiesībsarga birojs ir iesaistījies problēmas risināšanā, prasot skaidrojumus no atbildīgajām iestādēm. Atbildes tiek gaidītas līdz rudens beigām.

Bērnudārzos ir problēmas arī ar materiālo nodrošinājumu, jo vecākiem prasa pirkt ne vien mācību materiālus, bet arī higiēnas priekšmetus, kas nav pieļaujami, informē ziņu aģentūra Leta.

Tikmēr skolās šī situācija esot stipri uzlabojusies, un J.Jansons vairs sistēmiskas problēmas vairs nesaskata. Pēc J.Jansona novērotā, nav tā, ka visā valstī skolās vairs nenodrošinātu mācību līdzekļus, darba burtnīca u.tml., bet esot tikai atsevišķi gadījumi, kas izskan publiski, kad skolu vadība mēģina laipot.

J. Jansons aicina vecākus, ja viņi redz pārkāpumus, būt sabiedriski aktīviem un ziņot tiesībsargam vai masu medijiem.