PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 21. aprīlis

Anastasija, Marģers

11892.jpeg
Foto: 123RF
Valsts izglītības satura centrs (VISC) no vairākām izglītības iestādēm saņēmis informāciju par latviešu valodas centralizētā eksāmena domraksta tematu noplūdi.

Eksāmenu latviešu valodā visā Latvijā 12.klašu skolēni kārto šodien.

Kā pastāstīja VISC, vairākās skolās pirms eksāmena jau bija zināmi trīs domraksta temati. Reaģējot uz notikušo, visā valstī tika samainīta eksāmena trešā daļa, proti, piedāvāti rezerves domraksta temati.

VISC pauda, ka eksāmena norise netika traucēta, jo eksāmena daļas saturs pret rezerves variantu nomainīts laikus, pirms izsniegšanas skolēniem.

Patlaban VISC neatklāj, kādās skolās bija noplūduši domrakstu temati, tāpat netiek atklāts, vai temati bija zināmi vienā reģionā vai arī visā valstī. Tas tiks skaidrots izmeklēšanā, informē aģentūra LETA. 

VISC arī pirms desmit gadiem bija saņēmis informāciju, ka dažām izglītības iestādēm ir bijuši pirms matemātikas pārbaudes darba zināmi pirmās daļas uzdevumi, taču izveidotā komisija, izskatot pieejamo informāciju, pieņēma lēmumu atzīt matemātikas ieskaiti par notikušu un vērtēt izglītojamo darbus. Pēc drošības prasību pastiprināšanas un papildu kontroles ieviešanas apstiprinātu informāciju par eksāmena materiāla izzināšanu pirms laika VISC nesaņēma.

Patlaban VISC nesniedz plašākus komentārus par to, kas veiks šogad notikušā pārbaudi, uzsverot, ka VISC tiks veikta dienesta pārbaude par notikušo, un saskaņā ar tās rezultātiem, centrs rīkosies saskaņā ar likumu un noteikumiem.