Aizvadītajā nedēļas nogalē Ērgļos un Viešūra kalnā ar vērienu norisinājās Latvijas Skolu ziemas olimpiskais festivāls. 

Tā ietvaros divas dienas vairāk nekā tūkstotis Latvijas skolu jauniešu cīnījās par godalgām astoņos ziemas sporta veidos. Medaļu kopvērtējumā šogad triumfēja Rīgas Franču licejs, Madonas Valsts ģimnāzija, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija un Siguldas Valsts ģimnāzija.

Atklājot Latvijas Skolu ziemas olimpisko festivālu, kas pulcēja 1076 skolēnus no 128 skolām, svinīgā atklāšanas ceremonijā pie Ērgļu vidusskolas tika pacelts Olimpiskais karogs, dots sportistu un tiesnešu zvērests, kā arī iedegta Olimpiskā lāpa.

Visus klātesošos uzrunāja Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis, vēlot izbaudīt olimpisko atmosfēru, iepazīt jaunus draugus, gūt pozitīvas emocijas, kā arī pārliecību par sevi sacensību trasēs. "Atcerieties – kopā mēs varam ļoti daudz. Kopā mēs esam stipri. Novēlu jums visiem nonākt līdz augstākajām Olimpa virsotnēm," tā savu uzrunu noslēdza E.Fogelis.

Festivāla ietvaros Ērgļos un Viešūra kalnā notika sacensības astoņos sporta veidos – distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, biatlonā, hokejā, snovbordā, slidošanā, kamaniņu un ziemas orientēšanās sportā, kā arī stafetē. Distanču slēpošana, kas iepriekšējos gados ir piesaistījusi vislielāko dalībnieku skaitu, arī šogad saglabāja populārākā sporta veida statusu. Liels dalībnieku skaits šogad piedalījās ziemas orientēšanās sacensībās un lielajā skolu stafetē – sporta veidos, kas programmā bija iekļauti pirmo reizi festivāla vēsturē.

Festivāla programmā šogad bija iekļautas gan sporta sacensības, gan dažādas izklaidējošas un izglītojošas aktivitātes. No sacensībām brīvajos brīžos festivāla dalībnieki izklaidējās, apgūstot prasmes kērlingā, apgūstot teoriju un praktiskās iemaņas dronu vadīšanā, piedaloties dronu pilotu sacensībās, izbaudot dīdžeju setus, sacenšoties jengas spēlē vai vienkārši labi pavadot laiku kopā ar saviem draugiem.

Festivāla pirmās dienas vakarā tā dalībnieki svinīgā lāpu gājienā devās no Ērgļu vidusskolas uz Ērgļu Saieta namu, kur skolu komandas svinīgi sveica pasākuma vadītājs Lauris Lizbovskis. Pulcēšanos pie Saieta nama noslēdza grandioza uguņošana. Pēc salūta Saieta namā tika apbalvoti pirmās dienas sacensību uzvarētāji septiņos sporta veidos, informē Līga Vanaga, Latvijas Sporta federāciju padomes pārstāve.

Sacensību uzvarētājus apbalvoja Latvijas Olimpiskās komitejas goda prezidents Vilnis Baltiņš, Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, olimpieši – Anastasija Grigorjeva, Zigismunds Sirmais, Līna Mūze un Ketija Birzule.

Otrajā festivāla dienā skolu komandas cīnījās par godalgām hokejā un lielajā skolu stafetē. Hokejā sīvā cīņā triumfēja Rīgas Sergeja Žoltoka vidusskola, bet sudraba un bronzas medaļas saņēma attiecīgi Rīga Valsts 3. ģimnāzijas un Tukuma Raiņa ģimnāzijas hokeja komandas. Lielajā skolu stafetē vadībā izvirzījās un zeltu izcīnīja Madonas Valsts ģimnāzija. Ērgļu vidusskolas un Rīgas Franču liceja komandas saņēma attiecīgi sudraba un bronzas medaļas. Festivāla kopvērtējumā šogad triumfēja Rīgas Franču licejs, Madonas Valsts ģimnāzija, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija un Sigudas Valsts ģimnāzija.

Latvijas Skolu ziemas olimpiskajā festivālā savulaik ir startējuši tādi Latvijas elites sportisti kā Daumants Dreiškens, Kristaps Zvejnieks, Liene Fimbauere, Roberts Rode, Madara Līduma, Anete Brice un citi.

Par Latvijas Skolu ziemas olimpisko festivālu:

Latvijas Skolu ziemas olimpiskā festivāla mērķis ir popularizēt ziemas sporta veidus, sekmēt jaunatnes sporta attīstību Latvijā, veicināt vispārizglītojošo skolu un vietējo pašvaldību iesaistīšanos jaunatnes sporta aktivitātēs, un motivēt tās atbalstīt jaunatnes sportu.

2017. gada Latvijas Skolu ziemas olimpiskā festivāla organizatorisko vadību nodrošina Latvijas Sporta federāciju padome sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju, Ērgļu novada pašvaldību, Viešūra kalnu un festivālā pārstāvēto sporta veidu federācijām.