PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 26. maijs

Eduards, Edvards, Varis

Copyright a href='httpwww.123rf.comprofile_lightpoet'  123RF Stock Photoa.jpg
Foto: lightpoet / 123RF Stock Photo
Šodien, 20.augustā, viesnīcā "Radisson Blu Hotel Latvija" notiks tradicionālā vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu direktoru, kā arī pašvaldību izglītības speciālistu konference.

Konferenci atklās izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskisun ministrijas valsts sekretāre Līga Lejiņa, informē ziņu aģentūra LETA.

Sagaidot jauno mācību gadu, izglītības speciālisti tiks informēti par 2018./2019.mācību gada aktualitātēm un jaunumiem vispārējā un profesionālajā izglītībā, kā arī par izglītības kvalitātes monitoringa sistēmas izveidi.

Kā skaidroja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM), šā gada vasarā stājās spēkā grozījumi Vispārējās izglītības likumā, kurā sakārtota skolu tipoloģija un veiktas citas izmaiņas. Jaunajā mācību gadā stāsies spēkā arī normas, kas iestrādātas noteikumos jau iepriekšējos gados un paredz izmaiņas koeficientu noteikšanā, aprēķinot mērķdotāciju pašvaldībām.

Tāpat valdībā apstiprināti vairāki IZM sagatavotie grozījumi noteikumos saistībā ar pedagogu darba samaksas aprēķināšanas un sadales kārtību, kā arī profesionālās darbības kvalitātes pakāpju piemaksu aprēķināšanu un piešķiršanu. Jaunajā mācību gadā stāsies spēkā arī jaunie noteikumi par kritērijiem un kārtību, kādā valsts no 2020.gada 1.septembra piedalīsies vispārējās izglītības iestāžu pedagogu darba samaksas finansēšanā vidējās izglītības pakāpē.

Par aktuālo valsts pārbaudījumu organizēšanā un jaunā mācību satura izstrādē un ieviešanā konferencē informēs Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks un projekta "Skola2030" Mācību satura ieviešanas vadītāja Zane Oliņa. Savukārt Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhņēviča informēs par administratīvā sloga mazināšanu izglītības iestāžu darbībā un citām aktualitātēm.

Konferences otrajā daļā dalībnieki strādās vairākās darbnīcās. "Mācību darba organizācija un vadības loma pilnveidotā satura un pieejas ieviešanā", "Mācību satura un vērtēšanas plānošana skolēna mācīšanās atbalstam" un "Profesionālās izglītības attīstība - inovācijas uzņēmējspēju stiprināšanai un ilgtspējīgai attīstībai", kā arī diskutēs par izglītības satura plānošanas principiem vidusskolā un skolas līmeņa izglītības kvalitātes kritērijiem. 

No plkst.10 līdz 12.30 konferenci būs iespējams vērot tiešraidē IZM mājaslapā un "Facebook" vietnē.

Pirms izglītības konferences plkst.9.20 notiks preses konference, kurā par aktuālo jaunajā mācību gadā informēs un uz jautājumiem atbildēs IZM vadība. Tā notiks "Radisson Blu Hotel Latvija", Elizabetes 55, Rīga, konferenču zālē "Tau".