Kā aģentūru LETA informēja pasākuma organizatori, divas dienas konkursanti no visas Latvijas demonstrēs savu meistarību, zināšanas un profesionalitāti tērpu dizainā, datortīklu administrēšanā, friziera darbos, grafikas dizainā, restorānu servisā, ēdienu gatavošanā, mobilajā robotikā, flīzēšanā un citās prasmēs. Jauno profesionāļu sniegumu vērtēs ekspertu komisijas, kuras veido nozares speciālisti un darba devēji.

Veiksmīga dalība "SkillsLatvia 2019" dod iespēju pārstāvēt Latviju un pretendēt uz medaļām starptautiskajos profesionālās meistarības konkursos jeb tā dēvētajās profesiju olimpiskajās spēlēs "EuroSkills" un "WorldSkills". Latvijas konkursanti starptautiskā mēroga konkursos piedalās kopš 2010.gada un uzrāda pārliecinošu sniegumu.

Konkursa laikā pasākuma apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt virkni citu ar izglītību un karjeru saistītu aktivitāšu - iepazīties ar dažādām profesijām, piedalīties "Karjeras kafejnīcas" interaktīvajās spēlēs un pārbaudījumos, izmēģināt prasmes "Profesiju parādes" demonstrāciju stendos. Vienlaikus apmeklētāji varēs iegūt informāciju par profesionālās izglītības iespējām Latvijā, kā arī profesionālajām prasmēm, ko sagaida potenciālie darba devēji. Pasākums apmeklētājiem ir pieejamas bez maksas.