PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 21. aprīlis

Anastasija, Marģers

7643.jpeg
Foto: racorn / 123RF
Patlaban nav iespējams nodrošināt, lai visas Latvijas skolas un bērnudārzus Skolas piena programmā varētu apgādāt ar bioloģiski ražotu pienu.

Tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

J. Dūklavam esot skaidrs, kādēļ radusies šāda iniciatīva, taču patlaban fiziski neesot iespējams to īstenot. Viņaprāt, ja būtu iespējas pārstrādāt pienu attiecīgā daudzumā, lauksaimnieki nākotnē varbūt varētu sarūpēt attiecīgu piena daudzumu. Tomēr esot jāveic liels darbs, lai līdz tam varētu nonākt.

E-klase jau informēja, ka valdība šodien lems par grozījumiem noteikumos "Kārtība, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts un ES atbalstu piena produktu piegādei izglītojamiem vispārējās izglītības iestādēs", kas paredz, ka turpmāk plānots noteikt papildu prasības bērnudārziem un skolām piegādātajam bezmaksas pienam, lai nodrošinātu augstāku kvalitāti Skolas piena programmā.

Valsts līdzfinansējuma likme atbalsta programmā ir līdz 0,54 eiro par litru pasterizēta piena. Saskaņā ar Lauku atbalsta dienesta informāciju 2013.-2014.mācību gadā atbalsta programmā piedalījās 192 400 pirmsskolas un 1.-12.klases izglītojamo 897 izglītības iestādēs. Apmēram 99% no šiem izglītojamiem saņēma bezmaksas pienu saistībā ar programmu. Turklāt programmā kopumā piedalījās 117 atbalsta pretendenti.

Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas tīmekļa vietnē ievietotās informācijas, 2013.-2014.mācību gadā Latvijas pirmsskolas un vispārējās izglītības iestāžu 1.-9.klases izglītojamo kopējais skaits bija 246 600, tātad bezmaksas pienu saņēma aptuveni 78% šo skolēnu.