Pašlaik no kopējās dotācijas pedagogu darba algām par papildu pienākumiem tiek novirzīti 40%, šo daļu bija plānots samazināt līdz 38,9142%, bet tagad rasta iespēja uz laiku samazinājumu neveikt, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Tādējādi par papildu pienākumiem un atbalstu skolēniem - klases audzināšanu, stundu gatavošanu, skolēnu darbu labošanu, konsultācijām, pagarinātās dienas grupas darbu - finansējums nākamā gada astoņiem mēnešiem tiks nodrošināts līdzšinējā apmērā.

Lai arī 2014.gada pēdējos četros mēnešos un turpmākajos gados nodrošinātu pilnu finansējumu pedagogu darba samaksai, tostarp piemaksām pedagogu papildu pienākumu un atbalsta pasākumu veikšanai, nepieciešams papildu finansējums. Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) aprēķiniem, 2014.gadā papildus nepieciešams 1,2 miljoni eiro, bet 2015. un 2016.gadā - aptuveni 2,8 miljoni eiro.

IZM līdz nākamā gada maija beigām precizēs informāciju par bērnu un skolēnu skaitu. Ja tiks konstatēta papildu finansējuma nepieciešamība pedagogu darba samaksas nodrošināšanai, IZM līdz nākamā gada 30.jūnijam sagatavos precizētus aprēķinus par nepieciešamā finansējuma apmēru pedagogu darba samaksas nodrošināšanai un iesniegs pieprasījumu valdībai par papildu finansējuma piešķiršanu.