PIESLĒDZIES E-KLASEI

Trešdiena, 2024. gada 24. jūlijs

Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne

9175.jpeg
Foto: tixti / 123RF
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) un vairāku ministriju pārstāvji šodien vienojās pagarināt pedagogu streika izlīgšanas komisijas darbu.

Kā pēc izlīgšanas komisijas sēdes pastāstīja izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, iesaistītās puses nolēma rīkot vēl vismaz vienu streika izlīgšanas komisijas sēdi, lai turpinātu meklēt kompromisu par LIZDA izvirzītajām septiņām prasībām izglītības sektora problēmu risināšanā.

Līdz ar to pagaidām LIZDA nevar sākt sarunas par streika rīkošanu - par tā datumiem, formu, kā arī streikā iesaistīto pedagogu skaitu, informē ziņu aģentūra LETA.

Kā ziņots, tā kā sarunas dažādos līmeņos nav devušas vēlamos rezultātus, LIZDA uzskatīja par nepieciešamu sākt streika rīkošanas procedūru, informēja arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga.

LIZDA padome secinājusi, ka situācija darbā ar 2016.gada valsts budžeta projektu, paredzot nepietiekamu finansējumu jaunajam pedagogu darba samaksas modelim, ir neapmierinoša. Arodbiedrība uzsvērusi, ka joprojām netiek ņemta vērā virkne priekšlikumu modeļa pilnveidošanai.

Kopš šī gada jūnija notikušas gandrīz 20 tikšanās ar dažādu institūciju pārstāvjiem, tomēr tās nav devušas gaidīto rezultātu, norāda arodbiedrībā.

Sākot streika procedūru, LIZDA IZM pieprasa vairākos ar izglītības jomu saistītos likumos noteikto punktu izpildi, kā arī ieteikumu par jauno pedagogu darba samaksas modeli ievērošanu.