PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 16. aprīlis

Alfs, Bernadeta, Mintauts

adventure.JPG
Foto: Siguldas Pilsētas vidusskola 4s klase
“Adventures’ Zone” Latvijas skolu klašu badmintonu turnīru norises laiks ir pagarināts līdz 2021.gada 28.februārim, tādējādi šajā Latvijas Badmintona federācijas un Latvijas skolu sporta federācija projektā iesaistot vēl vairāk Latvijas skolas. Iepriekš, lai klases badmintona turnīra uzvarētājs pretendētu uz “Adventures’ Zone” balvām, klases badmintona turnīram bija jānotiek līdz 2020.gada 31.decembrim.

“Adventures’ Zone” Latvijas skolu klašu badmintona turnīri notiek vienas klases ietvaros, sporta stundas ietvaros. Ikviena klases turnīra uzvarētājs (1.vieta) balvā saņem “Adventure` Zone” atrakcijas 2h ilgumā 19 eiro vērtībā.

Lai motivētu sporta skolotājus rīkot šādus turnīrus, “Astarte Nafta” katram sporta skolotājam par vienu noorganizēto turnīru balvā piešķir XL karsto dzērienu kādā no 30 DUS visā Latvijā. Katrs iesaistītais sporta skolotājs saņems balvu arī no “Megogo” - "Kino un TV" abonements uz 3 mēnešiem 23,97 eiro vērtībā.

Latvijas Badmintona federācija ir gatava palīdzēt skolām gan ar informāciju gan arī praktiski. “Līdz šim esam  paspējušu sporta skolotājiem palīdzēt ar padomu par to, kā iekārtot badmintona laukumus un saorganizēt badmintona turnīru tabulas, kā arī turpinām palīdzēt ar badmintona inventāru un līniju uzlīmēšanu skolās, kuras ir gatavība aktīvāk spēlēt badmintonu,” informē Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

2020.gadā Covid-19 ierobežojumu dēļ skolu badmintona komandas savā starpā sacensties nevarēja, tāpēc nenotika Latvijas skolu komandu čempionāts, taču tā vietā tika aizsākta jau jauna tradīcija - vienlaicīgi daudzviet Latvijā notika badmintona turnīri starp klases skolēniem.

“Kad mēs sākām plānot “Adventures’ Zone” Latvijas skolu klašu badmintonu turnīru šādā formātā, tad vēl visās Latvijas skolas mācības turpinājās klātienē. Pēcāk, kad mēs novembra sākumā publicējām nolikumu, mācības klātienē turpināja tikai līdz 6.klasei, bet pēcāk attālināti bija spiesti mācīties arī 5. un 6.klase. Daudzviet sporta skolotāji paspēja noorganizēt klašu badmintona turnīrus, bet daudzās skolās ieplānotie badmintona turnīri izpalika,” stāsta Kristians Rozenvalds.

“Mēs bijām atraduši labu veidu, kā skolu jauniešiem turpināt azartiski sportot Covid-19 apstākļos. Badmintons ir viens no sporta veidiem, kurš ir epidemioloģiski drošs, jo spēlētāji vienu no otra ir drošā attālumā, turklāt viņus atdala tīkls. Turklāt klašu čempionāta formāts nodrošina, ka kopā atrodas skolēni un vienas klases, kuri skolas ikdienā visu laikā jau tāpat ir kopā,” precizē Kristians Rozenvalds.

“Adventures’ Zone” Latvijas skolu klašu čempionāts badmintonā ir vairāk ar akcentu uz masveidību. “Iespējams, šādā veidā mēs radīsim jaunu tradīciju. Iespējams, ka šādi mēs badmintonā iesaistīsim vēl vairāk skolēnus, nekā rīkojot jau esošās sacensības un sporta notikumus,” stāsta Kristians Rozenvalds.

Pagarināto periodu var izmantot gan tās skolas, kuras nepaspēja sarīkot badmintona turnīrus, gan arī skolas, kuras nepaspēja sarīkot turnīros visās iespējamās klasēs.

To, kādā veidā notiek klašu turnīri, nosaka sporta skolotāji uz vietas. Tas var būt vienas dienas turnīrs vai sacensības vairāku nedēļu garumā. Tas var būt turnīrs puišiem un meitenēm kopā, var būt arī atsevišķi. Var spēlēt divus pilnus uzvarētos setus līdz 21 punktam vai arī īsākus. Galvenais, lai tā ir spēlē ar badmintona raketēm un starp spēlētājiem ir tīkls 1,55 metru augstumā.

Pēc turnīra sporta skolotājam ir jānosūta uz Latvijas Badmintona federāciju (e-pasts: [email protected]) foto ar turnīra tabulām, kā arī foto vai video ar turnīra uzvarētāju.

Līdz 2021.gada 28.februārim ir pagarināts arī uzvarētāju foto un video konkurss, sadarbībā ar Inbox.lv un "Evelatus".  Foto un video, kurš būs ieguvis visvairāk skatījumus, saņems balvas no “Evelatus”. Apbalvoti tiks gan skolēni, gan skolotāji. Nemainīgs būs foto un video konkursa sākuma laiks - 8.janvāris. Tādējādi turnīri, kuri notikuši ātrāk, iegūst priekšrocības, jo balsojumā piedalīsies ilgāk.

“Novembrī un decembrī badmintona klašu turnīrs bija vienīgais sporta pasākums skolu sporta sistēmā. Pateicoties badmintona turnīriem, skolās bija sacensībās. Mums kopīgi izdevās radīt tādu sacensību formātu, lai netiktu apdraudēta epidemioloģiskā drošība. Badmintons tam bija ļoti piemērots. Tā ir sporta spēle, visiem saprotama un pieejama, vienlaicīgi tik droša, jo spēlētāji ir katrs sava tīkla pusē, drošā attālumā viens no otra,” stāsta Latvijas skolo sporta asociācijas prezidents Andris Lukss.

"Lai gan šobrīd pasaulē valdošās situācijas un drošības apsvērumu dēļ esam slēgti, mēs ar nepacietību gaidām laiku, kad varēsim atkal tikties “Adventures’ Zone” piedzīvojumos un atrakcijās. Mēs esam par aktīvu atpūtu un izklaidi, tāpēc priecājamies, ka tik daudzi jaunieši iesaistās Latvijas skolu klašu čempionātā badmintonā, tas nozīmē, ka mūsu nākamā paaudze aug aktīva un vesela. Gaidīsim visus uzvarētājus pie mums uz aizraujošām izklaidēm “Adventures’ Zone”, tiklīdz aktīvās atpūtas parks varēs atsākt savu darbību,” aicina viens no piedzīvojumu un atrakciju parka “Adventures’ Zone” īpašniekiem un vadītājiem Ivars Beitāns.