PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 17. jūnijs

Artis, Artūrs

6535.jpeg
Foto: velkol / 123RF
Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājaslapā sākusies skolēnu elektroniskā reģistrācija dalībai aģentūras īstenotajos vasaras nodarbinātības pasākumos, informē NVA.

Reģistrācija nodarbinātības pasākumos vasaras brīvlaikā skolēniem, kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs, arī šogad tiks sākta pakāpeniski, proti, katram valsts reģionam noteikts savs reģistrācijas sākuma datums.

7. maijā jau sākta reģistrācija skolēniem no Latgales reģiona, 8.maijā, no plkst.16.00 dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā varēs sākt reģistrēties skolēni, kas vēlēsies vasaras brīvlaikā strādāt Zemgalē, parīt, 9.maijā, varēs reģistrēties skolēni, kas vēlēsies strādāt Kurzemē, 10.maijā reģistrēties varēs sākt skolēni Vidzemē, bet 11.maijā tika, kas vēlēsies strādāt Rīgas reģionā.

Skolēnam ir jāreģistrējas tajā reģionā un novadā, kura teritorijā viņš vēlas strādāt.

Elektroniski reģistrēties darbam vasarā skolēni varēs līdz 16.augustam, tomēr skolēna reģistrācija vēl negarantē iesaisti pasākumā, jo valsts līdzfinansēto darba vietu skaits ir ierobežots. Ar NVA atbalstu skolēniem šovasar būs iespēja strādāt 5179 darba vietās.

Skolēns pasākumā varēs piedalīsies vienu mēnesi, atsevišķos gadījumos nodarbinātība var tikt pagarināta līdz diviem mēnešiem.

Pasākuma organizēšanas noteikumi paredz, ka skolēns pirms reģistrācijas var vienoties ar konkrētu darba devēju par darba vietu un laiku, informē aģentūra LETA. Ja skolēns nav vienojies ar darba devēju, tad pieteikuma reģistrācijas secībā viņš telefoniski vai ar e-pasta starpniecību saņems uzaicinājumu piedalīties konkursā uz brīvajām darba vietām.