Līdz ar to konkrēti un konsekventi plānot pedagogu algu pieaugumu nākamajiem gadiem varēs, kad būs skaidrs jaunais finansēšanas modelis, vēsta ziņu aģentūra LETA.

IZM arī atgādina, ka šā gada septembrī, strādājot pie Ministru prezidenta, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) un Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) memoranda par sadarbību pedagogu darba samaksas sistēmas pilnveidošanā, jau iezīmēja turpmākās darbības pedagogu darba samaksas sistēmas uzlabošanai. No nākamā gada 1.septembra vispārējās un profesionālās izglītības pedagogiem ar darba stāžu virs 10 gadiem algu cels līdz 420 eiro (295 latiem), ar darba stāžu 5-10 gadiem 410 eiro (288 latiem) ar darba stāžu līdz 5 gadiem 400 eiro (281 lats).

LIZDA prasība ir arī koncepcijā Par izdienas pensiju piešķiršanu iekļaut sporta skolotājus, speciālās izglītības skolotājus, pirmsskolas izglītības skolotājus.

Šajā jautājumā ministrija atsaucas uz tā saucamo pedagogu motivācijas programmu, kurā paredzēta izdienas pensijas piešķiršana atsevišķām pedagogu grupām no 2015.gada 1.janvāra. Ministrija plānojusi ik gadu izdienas pensiju no 58 gadu vecuma piešķirt vidēji 50 pedagogiem.

Tāpat, lai aktualizētu izdienas pensiju jautājumu, IZM jau ir vērsusies gan Labklājības ministrijā, gan Finanšu ministrijā, tostarp arī nosūtījusi vēstuli, paužot ministrijas redzējumu par izdienas pensiju piešķiršanu sporta pedagogiem, pirmsskolas izglītības un speciālās izglītības pedagogiem.

Ministrija arī akcentē, ka, izstrādājot savu pieprasījumu 2015.gada budžetam, galvenās prioritātes joprojām būs pedagogu algu paaugstināšana, kā arī panākt, ka, pieņemot 2015.gada budžetu, valdība ievēro Zinātniskās darbības likumu un Augstskolu likumu.

"Nākamā gada laikā man, ministrijai un sabiedrībai kopumā ir jāpanāk, ka izglītība ir valdības pirmā prioritāte ne tikai vārdos, bet arī darbos. Jo, ja mēs nopietni nepievērsīsimies izglītības jautājumiem jau šodien, tad nākotnē Latvijai nebūs vajadzīgi nedz jauni autoceļi, nedz eiro, nedz nodokļu politika. Bez nopietnām investīcijām izglītībā, nav iespējama valsts nākotne," saka izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.