PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 28. maijs

Vilhelms, Vilis

12011.jpeg
Foto: httpwww.123rf.comprofile_michaeljung' 123RF Stock Photoa
Lai mobilizētu Latvijas izcilākos prātus diskusijai par Latvijas sabiedrībai svarīgiem jautājumiem, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rīkos zinātnieku kongresu.

Šis būs 4. Pasaules latviešu zinātniskais kongress, ko organizēs nākamajā gadā sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju (LZA), Latvijas Universitāšu asociāciju un citām zinātniskajām institūcijām, informēja ministrija.

Kongress notiks par godu Latvijas simtgades svinībām un to apmeklēs vairāk nekā 1500 zinātnieku no visas pasaules.

Pēc IZM paustā, plānots, ka kongress norisināsies tādās sekcijās kā Humanitārās zinātnes, Latvijas ceļš uz viedo ekonomiku, Dabaszinātnes, Inženierzinātnes, Biomedicīna un klīniskā medicīna Latvijā un pasaulē, Bioekonomikas izaicinājumi. Tāpat kongresā notiks arī 2.Latvijas vēsturnieku kongress un 3.Pasaules latviešu juristu kongress.

IZM uzskata, ka kongress stiprinās produktīvas attiecības starp Latvijas izcelsmes pētniekiem visā pasaulē, tādējādi paplašinot Latvijas zinātnieku, zinātnisko institūciju un uzņēmumu iespējas. Veidojot sistemātiskas attiecības ar latviešu zinātnieku diasporu ārvalstīs, tiks mobilizēts Latvijas pētniecības un inovāciju cilvēkkapitāls, kas palielinās iespējas dalībai starptautiskos projektos un programmās, kā arī nodrošinās Latvijas talantu apriti un reemigrāciju. Vienlaikus kongress stiprinās Latvijas sabiedrības izpratni par Latvijas zinātnes kā Eiropas un pasaules pētniecības telpas daļu, skaidro ministrijā.

Kongresa sekmīgai norisei IZM organizē darba grupu, kuras galvenais uzdevums būs lemt par stratēģiskajiem nostādnēm kongresa organizēšanā, par kongresa komunikācijas saturu un stratēģiju, kā arī par kongresa programmu. Tāpat darba grupa pārraudzīs finansējuma izlietojumu kongresa vajadzībām. Darba grupas sastāvā aicināti LZA, Latvijas Universitāšu asociācijas, Valsts zinātnisko institūtu asociācijas un Latvijas Jauno zinātnieku apvienības, Latvijas Zinātnes padomes, Pasaules Brīvo Latviešu apvienības un citu organizāciju pārstāvji.

Kongress nākamgad norisināsies no 18. līdz 21.jūnijam Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās. Ar tā norisi saistītie izdevumi tiks segti no Eiropas Savienības (ES) struktūrfondiem, informē aģentūra LETA.