PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 15. jūlijs

Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks

8743.jpeg
Foto: halfpoint / 123RF
Šodien un rīt, 18.jūnijā, Jūrmalā notiks forums, kurā tiks izvērtēts paveiktais, kā arī izvirzīti mērķi nākamajam darba posmam.

Eiropas kvalitātes nodrošināšanas profesionālajā izglītībā un profesionālajā tālākizglītībā (EQAVET) sestais ikgadējais forums, kurā tiks izvērtēts paveiktais, kā arī izvirzīti mērķi nākamajam darba posmam.

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) informēja, ka Eiropas kvalitātes nodrošināšanas profesionālajā izglītībā un profesionālajā tālākizglītībā (EQAVET) sestajā ikgadējā forumā paredzētas diskusijas par profesionālās izglītības kvalitātes nodrošināšanu un novērtēšanu, īstenojot Eiropas kvalitātes nodrošināšanas ietvarstruktūru, tostarp kvalitātes novērtēšanas rādītāju, ieviešanu nacionālajā līmenī.

Foruma laikā pārrunās arī jautājumus par izglītojamo apgūto kompetenču atbilstību darba videi un tehnoloģijās balstītas mācību vides nodrošināšanu. Tāpat tiks prezentēti EQAVET 2013.-2015.gadā paveiktā rezultāti, kā arī sākta EQAVET 2016.-2017.gadā īstenojamās darba programmas izstrāde, informē ziņu aģentūra LETA.

EQAVET jeb Eiropas kvalitātes nodrošināšanas ietvarstruktūra ir sadarbības tīkls, kas apvieno Eiropas Savienības dalībvalstis, sociālos partnerus un Eiropas Komisiju, lai izveidotu un ieviestu vienotus kritērijus profesionālās izglītības un profesionālās tālākizglītības kvalitātes nodrošināšanai.

Latvijā EQAVET un vienoto profesionālās izglītības kvalitātes novērtēšanas rādītāju ieviešanu kopš 2013.gada koordinē IKVD.