PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 16. jūnijs

Justīne, Juta

LAMPA_5.jpg
Foto: Sarunu festivāls LAMPA
28. un 29. jūnijā Cēsu pils parkā ar vairāk nekā 350 pasākumiem divu dienu garumā, kopējam diskusiju un notikumu ilgumam sasniedzot teju 700 stundas, iedegsies līdz šim vērienīgākais Sarunu festivāls LAMPA. Ieeja bez maksas!

LAMPA spīdēs visām paaudzēm un dažādām interešu grupām

LAMPAS notikumos tiks skarts plašs tēmu loks – personiskā izaugsme un laime, ģimenes un attiecību veidošana, dzīve pēc 50, garīgā veselība, reģionālā attīstība, mobings, nodokļi, drošība, laikmetīgā māksla, mediji, vide un zaļais dzīvesveids, tehnoloģijas un citi indivīdam, Latvijai un Eiropai aktuāli jautājumi.

Tāpat apmeklētājiem aizdomāties liks vēstules no cietuma, stāsti par dažādību, kā arī plašs kultūrnotikumu klāsts, bet visu iemīļoto “Politiķu cepienu” šogad papildinās “Politiķu disko”, sešiem politiķiem daloties savā muzikālajā gaumē. Savukārt vairāk nekā piecdesmit pasākumi festivālā būs veltīti drosmei, kas ir izvirzīta par Sarunu festivāla LAMPA 2019 virstēmu.

Ikviens festivāla programmā atradīs sev interesantus pasākumus, tostarp, pusaudži un bērni – pašus mazākos izklaidējoši izglītos “miniLAMPA”, bet jaunieši aicināti pievienoties aizraujošajiem LAMPAS jauniešu programmas “Īssavienojums” notikumiem.

LAMPA iedzīvinās arī kādu simtgadīgu tradīciju jaunā formā – festivāla centrālajā laukumā “Brīvais rupors” aicinās ikvienu uzdrošināties runāt publikas priekšā, gluži kā 20. gadsimta sākumā ļaudis to mēdza darīt uz improvizētām skatuvēm, un paust savu viedokli par jebkuru tēmu.

Ar detalizētu festivāla programmu var iepazīties festivāla mājaslapā. Lai neapjuktu plašajā piedāvājumā un izbaudītu LAMPU kā personisku piedzīvojumu, ikvienam tiek piedāvāta iespēja “Mana programma” – mājaslapā atrodams rīks, kas palīdz personalizēt festivāla pieredzi, izveidojot tikai sev interesējošu pasākumu sarakstu, kuru viegli pārskatīt telefonā.

Praktiski padomi LAMPAS apmeklētājiem

LAMPAS saime kļūst aizvien kuplāka, un, īpaši domājot par tiem, kuri šogad uz LAMPU dosies pirmo reizi, esam sagatavojuši praktisku ceļvedi, kas palīdzēs plānot un padarīt uzturēšanos festivālā pēc iespējas ērtāku.

Cēsu un tuvākās apkārtnes iedzīvotāji uz festivālu var bez bažām doties ar divriteni – festivāla teritorijā būs pieejamas velosipēdu novietnes. LAMPAS viesiem no galvaspilsētas un citām pilsētām iesakām izmantot sabiedrisko transportu. Par LAMPAS apmeklētāju nogādāšanu uz festivālu un atpakaļ uz mājām rūpēsies festivāla draugi AS “Pasažieru vilciens”, kas līdz ar ierastajiem vilciena reisiem maršrutā Rīga–Cēsis–Rīga nodrošinās arī papildreisus 28. jūnijā plkst. 23.45 no Cēsīm uz Rīgu, kā arī 29. jūnijā plkst. 8.55 no Rīgas uz Cēsīm un plkst. 00.32 no Cēsīm uz Rīgu.

Tiem, kas dod priekšroku personiskā auto dāvātajām ērtībām, festivāla teritorijas tuvumā Niniera ielā 14 tiks nodrošināta autostāvvieta. Festivāla viesu auto laipni gaidīs arī citas Cēsu autostāvvietas, taču jāņem vērā, ka vietu skaits tajās ir ierobežots. Iespējams, nāksies spēkratu novietot tālāk no festivāla teritorijas, tomēr aicinām saglabāt mieru un baudīt pastaigas pa skaisto pilsētu!

Lai bez steigas izbaudītu  abas festivāla dienas un naktī uzkrātu spēkus jaunām aizraujošām sarunām, LAMPA piedāvā bez maksas palikt telšu pilsētiņā pavisam netālu no festivāla teritorijas – Cēsu Bērnu un jauniešu centra pagalmā Bišu ielā 3. Telšu pilsētiņa darbosies no 28. jūnija plkst. 9.00 līdz 30. jūnija plkst. 12.00. Pašiem jāparūpējas tikai par teltīm un guļammaisiem.

Citus praktiskus padomus, informāciju par auto stāvvietām un satiksmes ierobežojumiem atradīsiet šeit.