PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 28. maijs

Vilhelms, Vilis

8742.jpeg
Foto: lisafx / 123RF
Veselības ministrija piedāvā iespēju pedagogiem visā Latvijā pieteikties bezmaksas apmācībām par veselības izglītības jautājumiem, informēja ministrijā.

Apmācību mērķis ir pilnveidot pedagogu profesionālo kompetenci un nodrošināt pēctecīgu veselības jautājumu apguvi vispārējā un profesionālajā izglītībā.

Līdz 2019.gada beigām pedagogiem visā Latvijā projektā "Apmācību organizēšana izglītības iestāžu pedagogiem par veselības jautājumiem" būs iespējams piedalīties apmācībās darbam ar skolēniem trīs klašu grupās - 1.-6.klase, 7.-9.klase un 10.-12.klase, apskatot tādas tēmas kā veselīgs uzturs un fiziskās aktivitātes, atkarību izraisošās vielas un procesi, kā arī psihiskā, seksuālā un reproduktīvā veselība.

Pirmās apmācības notiks trešdien, 13.martā, Balvu novada pašvaldības Balvu muižā, nākamās apmācības - 18.martā Krustpils novada konferenču zālē un 20.martā - Rēzeknes konferenču zālē. Kopumā projektā plānots īstenot 48 apmācības dažādās vietās visā Latvijā.

Vienā apmācību reizē varēs piedalīties 25 pedagogi. Apmācību dalībnieku izvēlē priekšroka tiks dota to izglītības iestāžu pedagogiem, kuri strādā izglītības iestādēs, kas atrodas ārpus pilsētas ar iedzīvotāju blīvumu zem 50 cilvēkiem uz kvadrātkilometru, informē aģentūra LETA.

Apmācību ilgums ir astoņas akadēmiskās stundas, iekļaujot teoriju un praksi. Apmācībās lekcijas lasīs Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes lektore Agita Klepmere-Sipjagina un sabiedrības veselības speciālistes Aija Bukova-Žideļūna, Ginta Ozola un Māra Veselova.

Apmācību noslēgumā pedagogi saņems apliecību par pedagogu profesionālās kompetences pilnveides "A programma" apguvi, kā arī informatīvo materiālu pedagogiem veselības jautājumu apguvei mācību stundu ietvaros un mācību procesā.

Lai pieteiktos apmācībām, aicinām aizpildīt pieteikuma anketu.