PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 23. jūlijs

Magda, Magone, Mērija

Pedagogi aicināti pieteikties Tehnoloģiju jomas skolotāju konferencei
Pedagogi aicināti pieteikties Tehnoloģiju jomas skolotāju konferencei
Foto: pexels
Lai palīdzētu pedagogiem sagatavoties jaunajam mācību gadam pēc Skola2030 izstrādātā kompetenču pieejas izglītības modeļa, kā arī informētu par aktualitātēm informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozarē, IT Izglītības fonds Start(IT) aicina tehnoloģiju un citu jomu skolotājus līdz 6. augustam pieteikties konferencei.

Tehnoloģiju jomas skolotāju konference notiks 20. augustā no plkst. 10:00 līdz 17:30, un tajā varēs piedalīties digitāli, sekojot līdzi tās norisei Start(IT) kontā sociālajā tīklā Facebook.

“Šajā gadā konferencē pulcināsim visu tehnoloģiju mācību priekšmetu skolotājus. Aicinām konferencei pieteikties arī citu jomu pedagogus, jo arvien vairāk izglītībā tiek uzsvērta sadarbība un satura integrācija mācību jomu starpā, kā arī efektīvs un jēgpilns tehnoloģiju lietojums. Šobrīd esam un arī nākotnē dzīvosim vidē, kur tehnoloģijas ir klātesošas jebkurā jomā – arī sociālajās zinātnēs, medicīnā, mākslā un citur. Ir ļoti svarīgi, ka skolotāji ir informēti un spēj to skaidrot un demonstrēt bērniem, jauniešiem – jau sākot no sākumskolas klasēm,” uzsvēra IT Izglītības fonda vadītāja Evija Celma.

Konferencē uzstāsies Accenture Inovāciju vadītājs Latvijā Kristaps Banga, Latvijas Mobilais Telefons prezidents Juris Binde, pārstāvis no tehnoloģiju kompānijas Google, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes profesors Leo Seļāvo, Printful Jauno produktu izstrādes un tirdzniecības vadītāja Elīna Krūze, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore Zanda Rubene, eTwinning koordinators Latvijā Kristaps Auzāns, dizainere, dizaina domāšanas eksperte un IT Izglītības fonda eksperte Dizaina un tehnoloģiju jomā Jeļena Solovjova, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas programmēšanas skolotāja ar ilggadēju pieredzi darbā starptautiskā bakalaurāta klasēs Aija Lūse un citi.

“Konferences laikā ikvienam interesentam būs iespēja uzzināt šī brīža aktualitātes IKT sektorā gan no uzņēmējdarbības, gan zinātnes skatu punkta, kas ir galvenie dzinējspēki darba tirgū. Tādējādi ikviens varēs paplašināt redzesloku, kā arī skolotāji ieraudzīs nepieciešamos uzsvarus, lai skolā pasniegtu tehnoloģiju un citu saistīto jomu priekšmetus. Otra konferences programmas daļa tiks veltīta tematiem par efektīvu tehnoloģiju pielietojumu skolās, dizaina domāšanas procesu, kā arī vairāki pedagogi dalīsies savā pieredzē,” skaidroja E. Celma.

Konferencei ir aicināti pieteikties Latvijas informātikas, datorikas, programmēšanas, dizaina un tehnoloģiju skolotāji, kā arī citi ieinteresētie izglītības iestāžu pārstāvji. Lai saņemtu aktuālo informāciju par konferences norisi un aktivitātēm pēc tās, atvērta pieteikšanās līdz 6. augustam. Vairāk informācijas par konferenci un reģistrēšanās: ŠEIT

IT Izglītības fonds – Start(IT) arī 2020./2021. mācību gadā pedagogiem piedāvās Augsta līmeņa programmēšanas mācības. Pirmā līmeņa mācībās tiks uzņemti 35 dalībnieki, tās tiks uzsāktas 21. augustā un ilgs līdz martam. Mācībām aicināti pieteikties pedagogi ar priekšzināšanām programmēšanā, kas pasniegs vai potenciāli nākotnē varētu pasniegt augsta līmeņa programmēšanu vidusskolas vecuma skolēniem. Pieteikties pirmā līmeņa mācībām varēs līdz 30. jūlijam. Detalizēta informācija un pieteikšanās: ŠEIT

Otrā līmeņa programmēšanas mācības, kas tiks uzsāktas novembrī un noslēgsies martā, būs paredzētas pedagogiem, kuri ir absolvējuši pirmā līmeņa mācības, vai arī ir strādājuši ar tehnoloģijām, kas tiek apskatītas pirmā līmeņa mācībās un būs nokārtojuši Start(IT) zināšanu un prasmju pārbaudes testu.

Start(IT) ir sociāls izglītības projekts ar mērķi palielināt Latvijas skolēnu skaitu, kuri padziļināti apgūst IT prasmes. Start(IT) bez maksas piedāvā apgūt datoriku un programmēšanas pamatus portālā www.startit.lv.