Kā šodien intervijā Latvijas Radio teica Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško, tiks lemts par nopietnākām protesta akcijām, piemēram, par streiku rīkošanu. Taču viņa cer, ka šodienas gājiens un mītiņš būs pēdējie protesta pasākumi un valdība izpildīs skolotāju prasības, vēsta ziņu aģentūra LETA.

I. Mikiško uzskata, ka steidzami nepieciešams kaut ko darīt, lai izglītības sistēma nenogrimtu pavisam. Kad tā nonāks visdziļākajā bedrē, būšot par vēlu.

Kā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā Rīta panorāma teica izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete, pedagogu prasības ir izpildītas un notiek darbs pie jaunā pedagogu darba samaksas modeļa, kura aprises būs skaidras 31.maijā. Savukārt 2015.gadā tas sāks strādāt.

Ieviešot jauno modeli, tiks atrisinātas vairākas problēmas, uz kurām norāda skolotāji. Viņa atzina, ka pašlaik skolotāju darbs nav pietiekami novērtēts. Taču pašreizējā ekonomiskajā situācija neesot iespējams aizpildīt visus robus.

Jau ziņots, ka šodien notiks LIZDA organizētais izglītības un zinātnes darbinieku pikets, kurā varētu piedalīties apmēram 5000 cilvēku.

LIZDA rīko izglītības un zinātnes darbinieku protesta akciju, jo esošais finansēšanas modelis Nauda seko skolēnam nenodrošinot taisnīgu, motivējošu atalgojumu pedagogiem un vienādas iespējas uz kvalitatīvu izglītību ikvienam skolēnam, bet jauna pedagogu darba samaksas finansēšanas modeļa aprobācijai, ieviešanai un pedagogu darba samaksas paaugstināšanai šobrīd 2015.-2017.gada valsts budžeta projektā papildu līdzekļi nav paredzēti.

LIZDA nav atkāpusies no prasības valdībai kopā ar sociālajiem partneriem izstrādāt visu līmeņu pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, katru gadu nodrošinot 10% pieaugumu nozarei, līdz tiek sasniegts vidējais Eiropas Savienības atalgojums.