PIESLĒDZIES E-KLASEI

Trešdiena, 2024. gada 22. maijs

Emīlija

5749.jpeg
Foto: stockbroker / 123RF
Pedagogu minimālās algas palielināšanai jau šogad daļēji tiks izmantoti arī neiztērētie līdzekļi par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārraudzībā esošo ēku uzturēšanu un skolēnu brīvpusdienām, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pastāstīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Viņš skaidroja, ka dažas IZM budžeta programmas līdz šim nav pilnībā izpildītas. Piemēram, pagājušā ziema ir bijusi samērā silta, līdz ar to ministrija ir iztērējusi mazāk līdzekļu par profesionālās izglītības ēku uzturēšanu. Arī brīvpusdienām IZM neesot tērējusi tik daudz līdzekļu, cik bija paredzēts, jo bērni "nav apēduši tik daudz, nav apmeklējuši skolu tik lielā skaitā, kā tas bija plānots".

Līdzekļu ietaupījums IZM iekšienē esot izveidojies arī saistībā ar studiju kredītiem, taču K.Šadurskis neprecizēja, kādā tieši pozīcijā.

"Nauda ir atrasta. Protams, vēl šodien mums būs intensīvas sarunas ar Finanšu ministriju, bet nākamo otrdien šim Ministru kabineta noteikumu grozījumu projektam ir jāiet uz valdību," sacīja izglītības un zinātnes ministrs.

Kā ziņots, ir panākta vienošanās, ka no septembra pedagogu minimālā alga par likmi būs par 30 eiro lielāka, sasniedzot 710 eiro, otrdien pēc tikšanās ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību žurnālistiem paziņoja Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Viņš pastāstīja, ka attiecīgie Ministru kabineta noteikumi valdības dienaskārtībā tiks iekļauti jau nākamajā otrdienā, 4.septembrī. Nedēļas laikā tiks meklētas iespējas papildu nepieciešamo finansējumu rast arī IZM budžetā, atlikušo summu gūstot no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Kopumā šī gada četriem mēnešiem nepieciešami 6,7 miljoni eiro, informē aģentūra LETA.

Vienlaikus nolemts, ka nākamajā gadā, lai domātu par iespējām turpināt kāpināt pedagogu atalgojumu, tiks organizēta ekspertu komisija, kas vērtēs skolu tīkla sakārtošanas rezultātus un tajā ieekonomēto līdzekļu apjomu, ko var novirzīt pedagogu algām.