Līdz šim izskanēja jau vairāki datumi, kuros bijis plānots izskatīšanai valdībā virzīt jaunā modeļa projektu, tomēr tas nenotiks arī šodien, informē ziņu aģentūra LETA.

Modelis, kura izstrāde sākta vēl pērnā gada pavasarī, joprojām tiekot pilnveidots. Pedagogu darba samaksas jaunais modelis valdībā varētu tikt iesniegts, iespējams, uz nākamās nedēļas, 7.jūlija, sēdi, sacīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāve Edīte Olupe.

Iepriekš izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile pauda viedokli, ka, neskatoties uz to, ka modelis varētu netikt ieviests jau ar 1.septembri, līdz mācību gada beigām vai, kas esot reālāk, vasaras vidum, vajadzētu pieņemt Ministru kabineta noteikumus. Noteikumi tikšot virzīti steidzamības kārtā.

E-klase jau informēja, ka IZM rosina jauno pedagogu darba samaksas modeli ieviest tikai nākamajā gadā, turklāt darot to divos atsevišķos posmos.

Modeļa ieviešana valsts profesionālās izglītības iestādēs varētu notikt jau 1.janvārī, bet pašvaldību un privātajās vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs - tikai ar 2016.gada 1.septembri.

Pedagogu atalgojuma jaunā modeļa ieviešanai valsts budžetā gadā papildus ir nepieciešami 31,43 miljoni eiro, 2016.gada četriem mēnešiem - 10,48 miljoni eiro, lai novērstu pašreizējo pedagogu atalgojuma nevienlīdzību un palielinātu nepieciešamo atbalstu skolēniem.