PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 23. jūlijs

Magda, Magone, Mērija

9058.jpeg
Foto: https://europa.eu/eyd2015/lv/european-union/stories/
Vai Tu esi kādreiz aizdomājies, kas varētu veicināt pasaules attīstību? Vai Tu zini, kā ir iespējams samazināt nabadzību un nodrošināt mieru mazāk attīstītajās valstīs? 

 Parādi savas zināšanas arī citiem un dodies ceļojumā uz kādu no Latvijas attīstības sadarbības partnervalstīm!

Ja esi vecumā no 15 līdz 32 gadiem, tad aicinām tieši Tevi piedalīties radošo darbu konkursā Izstāsti man savu pasaules stāstu. Ļauj vaļu fantāzijai, jo radošo darbu iespējams iesniegt ne tikai esejas vai dzejoļa, bet arī video, foto vai pat dziesmas formā!

Konkursa mērķis ir pievērst lielāku uzmanību attīstības sadarbībai jauniešu vidū. Attīstības sadarbība ir politika, kuras mērķis ir nodrošināt cilvēka cienīgu dzīvi pasaulē. Tā ir ne tikai solidaritāte un palīdzības sniegšana, bet arī stāsts par to, kā mēs dzīvojam. Ikkatrs ar savu rīcību var ietekmēt savas un citu valstu attīstību.

Arī Latvija cieši sadarbojas ar pārējām Eiropas Savienības dalībvalstīm, atbalstot nabadzības izskaušanu un miera nodrošināšanu vairāk nekā 150 mazāk attīstītajās valstīs, tostarp pašlaik sniedzot humāno palīdzību konfliktā skartajiem reģioniem Ukrainā.

Konkurss tiek organizēts Eiropas gada attīstībai ietvaros. Šī tematiskā gada mērķis ir aicināt Eiropas iedzīvotājus domāt un iesaistīties konkrēta jautājuma risināšanā.

Radošo darbu kopā ar pamatojumu gaidām līdz 15. oktobra plkst. 23.59 uz e-pastu: [email protected] vai aicinām to publicēt sociālajos tīklos Twitter, Facebook, Instagram, izmantojot mirkļa birkas #EYD2015 un #Pasaulesstasts.

Visradošāko un interesantāko darbu noteiks īpaši šim konkursam izveidota žūrija. Konkursa rezultāti tiks publicēti Eiropas gada attīstībai 2015 mājaslapā un Eiropas gada attīstībai 2015 Twitter kontā @Attist_sadarb līdz 30. oktobrim. Ar konkursa uzvarētāju un veicināšanas balvu ieguvējiem organizatoru pārstāvis sazināsies personiski.

Labākā darba autors, kurš iegūs konkursa galveno balvu – ceļojumu uz kādu no Latvijas attīstības sadarbības partnervalstīm, un veicināšanas balvu ieguvēji tiks apbalvoti Eiropas gada attīstībai noslēguma ceremonijā novembrī.

Konkursu rīko Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un biedrība Latvijas Platforma attīstības sadarbībai.

Konkursa nolikumu skatīt interneta vietnē.

Jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar Dagni Dāboliņu pa tālr. 67812241 vai rakstot uz [email protected].

Papildinformācija:

Dagne Dāboliņa

[email protected]

tel.: 67812241