PIESLĒDZIES E-KLASEI

Piektdiena, 2024. gada 31. maijs

Alīda, Jūsma

baneris_page-0001.jpg
Foto: Patentu valde
Patentu valde aicina 4.-12. klašu skolēnus izstrādāt video, kas rosina respektēt un aizsargāt zīmolus, jaunus izgudrojumus un dizainu. Radīto video iesniegšana konkursam “Radi. Dari. Aizsargā” turpinās līdz 25. septembrim.

Latvijas vispārizglītojošo, speciālo un profesionālo izglītības iestāžu skolēni aicināti veidot komandu, kuras sastāvā ir 2 līdz 3 skolēni un skolotājs. Komandas uzdevums izveidot īsu video (līdz 2 minūtēm) par intelektuālā īpašuma tematiku.

Video līdz šī gada 25. septembrim kopā ar pieteikuma dokumentiem jāiesūta Patentu valdei. Iesniegto video ideju oriģinalitāti, māksliniecisko kvalitāti un atspoguļoto faktu precizitāti vērtēs neatkarīga žūrija, kuras sastāvā darbosies konkursa organizatoru izvirzītie pārstāvji.

Laureāti saņems Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) Skolēnu trofeju, ceļojumu uz izgudrojumu fabriku “Proto” Igaunijā, kā arī citas vērtīgas balvas – mugursomas, bezvadu austiņas un sporta kameras. Izstrādātie video tiks izmantoti kā izglītojošie materiāli sociālajos tīklos un jauniešu pasākumos.

Mācību materiāli un dažādi izglītojoši video, kur gūt zināšanas un smelties iedvesmu, ir atrodami ŠEIT

Plašāku informāciju par video konkursu meklē Patentu valdes tīmekļvietnē.

Konkursu organizē Patentu valde, Latvijas Profesionālo patentpilnvarnieku asociācija, Starptautiskās intelektuālā īpašuma aizsardzības asociācijas Latvijas Nacionālā grupa, Junior Achievement Latvia un Valsts izglītības satura centrs. Konkursa mērķis ir attīstīt skolēnu radošumu, kā arī sekmēt izpratni par rūpnieciskā īpašuma nozīmi un pielietojumu uzņēmējdarbībā.

Patentu valde izsaka pateicību tām skolēnu komandām, kuras savus pieteikumus iesūtījušas ārkārtējās situācijas laikā un informē, ka šie darbi turpina dalību konkursā.

Plakāts_25.09.2020.jpg

Reklāmraksts