Latvijas vispārizglītojošo, speciālo un profesionālo izglītības iestāžu skolēni aicināti veidot komandu, kuras sastāvā ir 2 līdz 3 skolēni un skolotājs. Komandas uzdevums izveidot īsu video (līdz 2 minūtēm) par intelektuālā īpašuma tematiku.

Video līdz šī gada 25. septembrim kopā ar pieteikuma dokumentiem jāiesūta Patentu valdei. Iesniegto video ideju oriģinalitāti, māksliniecisko kvalitāti un atspoguļoto faktu precizitāti vērtēs neatkarīga žūrija, kuras sastāvā darbosies konkursa organizatoru izvirzītie pārstāvji.

Laureāti saņems Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) Skolēnu trofeju, ceļojumu uz izgudrojumu fabriku “Proto” Igaunijā, kā arī citas vērtīgas balvas – mugursomas, bezvadu austiņas un sporta kameras. Izstrādātie video tiks izmantoti kā izglītojošie materiāli sociālajos tīklos un jauniešu pasākumos.

Mācību materiāli un dažādi izglītojoši video, kur gūt zināšanas un smelties iedvesmu, ir atrodami ŠEIT

Plašāku informāciju par video konkursu meklē Patentu valdes tīmekļvietnē.

Konkursu organizē Patentu valde, Latvijas Profesionālo patentpilnvarnieku asociācija, Starptautiskās intelektuālā īpašuma aizsardzības asociācijas Latvijas Nacionālā grupa, Junior Achievement Latvia un Valsts izglītības satura centrs. Konkursa mērķis ir attīstīt skolēnu radošumu, kā arī sekmēt izpratni par rūpnieciskā īpašuma nozīmi un pielietojumu uzņēmējdarbībā.

Patentu valde izsaka pateicību tām skolēnu komandām, kuras savus pieteikumus iesūtījušas ārkārtējās situācijas laikā un informē, ka šie darbi turpina dalību konkursā.

Reklāmraksts