PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 18. maijs

Ēriks, Inese, Inesis

auto-automobile-blur-532001.jpg
Foto: Pexels / Pexels
Mācību gada pirmajā dienā - 3.septembrī - kārtības nodrošināšanai Rīgas pašvaldības policija (RPP) piesaistīs vairāk nekā 150 policistus.

Tā Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā pastāstīja RPP priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Aronovs, informē aģentūra LETA.

Andrejs Aronovs sacīja, ka, gatavojoties mācību gada sākumam, RPP jau no 20.augusta sākusi pastiprinātus reidus uz iecienītākajām jauniešu pulcēšanās vietām. Tāpat apsekojumi jau tagad pastiprinātā režīmā notiek pie 114 Rīgas skolām un tām piegulošajām teritorijām, kā arī 34 interešu izglītības centru apkaimēs.

Vēl tuvojoties mācību gadam, RPP intensīvāk apseko mazumtirdzniecības un izklaides vietas veicot kontrolpirkumus, lai atturētu tirgotājus no alkoholisko dzērienu, tabakas un enerģijas dzērienu pārdošanas nepilngadīgajiem. Kopumā iecerēts veikt vismaz 65 kontrolpirkumus.

Pēc Aronova paustā, 31.augustā, kā arī 1.septembrī un 2.septembrī, policija pastiprināti kontrolēs kārtību populārākajās jauniešu pulcēšanās vietās, tostarp, arī publiskajos pasākumos, kuri būs veltīti mācību gada sākumam. Pastiprināta kontrole tiks nodrošināta arī tirdzniecības vietās.

Savukārt pirmajā skolas dienā - 3.septembrī - "pastarpinātai kārtības nodrošināšanai un policijas redzamībai" tiks piesaistīti vairāk nekā 150 policijas darbinieku visā pilsētā. Papildus tiks nodrošināta glābēju ar laivu klātbūtne Daugavā un pilsētas kanālā, kā arī tiks nodrošinātas RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbinieku patruļas.

Atsākoties mācību gadam, RPP jau ierasti nodrošinās dežurējošos policistus pie visām Rīgas skolām.