PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 18. jūnijs

Alberts, Madis

6399.jpeg
Foto: lightpoet / 123RF
Pirmo Latvijas Simtgades stipendiju saņēmusi Rīgas centra humanitārās vidusskolas skolniece, teicamniece Annija Asnate Čekstere, informēja Finanšu ministrijā (FM).

Kā uzsvēra finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, Ar Simtgades loteriju aizsākta jauna tradīcija Latvijas momentloteriju vēsturē - veidot stipendiju atbalsta programmu Latvijas skolēniem.

"Esmu gandarīta, ka iedzīvotāji atbalsta šo iniciatīvu un veicina ieguldījumu sociāli aktīvo un talantīgo jauniešu attīstībā. Ceru, šī būs laba ceļamaize šiem izcilniekiem jaunu zināšanu apguvei un tālākiem sasniegumiem. Kā arī ceru, ka šī stipendijas iespēja kalpos kā papildu motivācija nākamajiem absolventiem ar jaunu degsmi sasniegt arvien labākus rezultātus mācībās un ārpusskolas nodarbībās," pauda ministre.

Simtgades loterijas vērienīgā stipendiju atbalsta programma paredz, ka, sākot no 2018.gada, atbalsta stipendiju 500 eiro apmērā saņems katras Latvijas vidējās izglītības iestādes labākais absolvents visu izlaiduma klašu vidū. Atbalsts talanta pilnveidošanai tiek piešķirts par mācību sasniegumiem, aktīvu sabiedrisko darbu, iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā un sporta aktivitātēs, kā arī par ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā, informē aģentūra LETA.

Patlaban pārdošanā pieejamas Simtgades loterijas trešās sērijas biļetes, uz kurām apskatāmi Latvijas Mākslas akadēmijas jauno un daudzsološo mākslinieku darbi - Annas Pabērzas darbs "Zeme", Kristīnes Kutepovas darbs "Dabas spēks", Dāvja Ozola darbs "Pietura", Alises Bēržvades darbs "Tilts pār Daugavu" un Lauras Veļas darbs "Iebridu Brikšņos".

Tāpat nesen noslēgta Latvijas Mākslas akadēmijas studentu izstāde-konkurss "Jaunie talanti Latvijas simtgadei", kur žūrijas un skatītāju balsojumā tika noskaidroti pieci laureāti, kuru darbi rotās Simtgades loterijas piekto sēriju. Laureātes ir Līva Blumfelde, Anete Kalniņa, Kristīne Rublovska, Jana Šandibina un Arta Raituma. Viņas ne tikai saņems 500 eiro autoratlīdzību, bet nākotnē arī gūs plašu publicitāti, pateicoties tautā iemīļotajai loterijai.