PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 15. jūlijs

Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks

8905.jpeg
Foto: ververidis / 123RF
Rīgas Pašvaldības un Valsts policijas pārstāvji ir gatavi nodrošināt kārtību Zinību dienas svinīgo pasākumu laikā un dienas izskaņā.

Darba plāns jau ir sagatavots un pastiprinātā režīmā policisti sāks strādāt jau no 28.augusta vakara - arī saistībā ar 29.augustā gaidāmo grupas Prāta Vētra koncertu Rīgā, kurā paredzami lieli cilvēku pūļi, Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā atzina pašvaldības policijas pārstāvis Andrejs Aronovs.

Darbinieki kā katru gadu nodrošinās ceļu satiksmes drošības pasākumus, skolēniem šķērsojot ielas Zinību dienā, tāpat darbinieki šogad mazākās grupās koncentrēsies ne vien pilsētas centrā, bet arī citviet Rīgā. Tas nolemts saistībā ar atjaunoto parku un sporta laukumu atklāšanu pilsētā, informē ziņu aģentūra Leta.

Šogad policisti rūpīgi sekos līdzi ne vien komersantu pārkāpumiem, nepilngadīgajiem pārdodot apreibinošas vielas, bet sekos līdzi pieaugušo, kuri, pārkāpjot likumu, pēc nepilngadīgā lūguma iegādājas viņiem šīs vielas, darbībām, pastāstīja A. Aronovs. 

Šogad darbosies arī ātrās reaģēšanas brigādes, kas novēros jauniešu pūļu koncentrēšanos pilsētā un pievērsīs pastiprinātu uzmanību šim vietām, pastāstīja RPP pārstāvis.

"Ceram, ka šiem pasākumiem būs tikai preventīva loma un nepilngadīgie, apzinoties policistu klātbūtni uz ielām, atturēsies no pārkāpumu izdarīšanas," pauda A.Aronovs.

Arī Valsts policijas pārstāvis Ansis Pumpurs komitejas sēdē apliecināja, ka likumsargi gatavi kārtības nodrošināšanai, sākoties jaunajam mācību gadam, un institūcijas darbības plāns esot līdzīgs RPP. VP pārstāvji dežurēs pie 59 Rīgas skolām, kas atrodas tuvu ceļam. Tāpat VP gatava kontrolēt kārtību pilsētā, apzinoties, ka skolēni vēlēsies šos svētkus nosvinēt.

Komiteja akceptēja RPP darbības plānus Zinību dienā, kā arī uzdeva RPP ņemt aktīvu dalību Bērnu antisociālās uzvedības prevencijas likumprojekta izstrādē, ieguldot uzkrāto pieredzi un zināšanas bērnu izdarīto likumpārkāpumu prevencijas jomā.