PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 25. jūnijs

Maiga, Milija

beautiful-blurred-background-building-937541.jpg
Foto: Pexels
Ministru prezidents Māris Kučinskis atzinīgi vērtē indiešu studentu īpatsvara pieaugumu Latvijā, informēja premjera birojā.

Premjers ceturtdien tikās ar Indijas parlamenta apakšpalātas priekšsēdētāju Sumitru Mahadžānu un Indijas parlamenta deputātu delegāciju. Tikšanās laikā ar Indijas parlamenta delegāciju tika augstu novērtēts aktīvais politiskais dialogs ar Indiju gan divpusēji, gan Eiropas Savienības (ES) ietvaros. M.Kučinskis atzīmēja lieliskās Latvijas un Indijas attiecības ar nozīmīgu sadarbības potenciālu ekonomiskās sadarbības, kā arī izglītības un kultūras jomās.

Ministru prezidents norādīja, ka augstākās izglītības eksports ir viena no mūsu valdības prioritātēm. Latvijā strauji pieaug indiešu studentu īpatsvars - 2017./2018.mācību gadā Latvijā mācījās 1233 studenti no Indijas. Šogad studenti no Indijas veido lielāko ārvalstu studentu grupu Latvijā.

"Priecāsimies turpināt darbu ar Indijas pusi pie sadarbības programmas augstākās izglītības jomā, kā arī par nolīgumu par studentu pētnieku un akadēmiskā personāla apmaiņu. Šo līgumu parakstīšana ļautu veiksmīgāk izvērst sadarbību izglītības jomā," sacīja M.Kučinskis.

Pievēršoties ekonomiskajai sadarbībai, tika pārrunātas Latvijas turpmākās sadarbības iespējas ar Indiju, piedāvājot tranzīta pakalpojumu attīstīšanas un investīciju iespējas Latvijas ostu termināļos un loģistikas centros, informē aģentūra LETA.

Kopš Latvijas vēstniecības atvēršanas Ņūdeli 2014.gadā Latvijas un Indijas attiecības ir kļuvušas ciešākas. Paplašinās sadarbības iespējas gan divpusēji, gan arī starptautiskajās organizācijās. M.Kučinskis pauda cerību, ka Indija drīzumā varētu atvērt vēstniecību Rīgā - tas palīdzētu gan abu valstu attiecību stiprināšanai, gan arī konsulārajā darbā.

Indijas parlamenta apakšpalātas spīkeres Mahadžānas vizīte Latvijā notiek pusgadu pēc M.Kučinska vizītes Indijā. 2017.gada novembrī Ministru prezidents kopā ar Latvijas uzņēmēju delegāciju uzturējās darba vizītē Indijā, un tās ietvaros tikās ar Indijas prezidentu Ramu Natu Kovindu un premjerministru Narendru Modi, kā arī piedalījās izstādes "World Food India" atklāšanā un apmeklēja Mumbajas ostu.