PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2025. gada 01. maijs

Ziedonis

8204.jpeg
Foto: rosipro / 123RF
Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis ir vainojams pie tā, ka augstākās izglītības jomā sakrājušies daudzi nepadarīti darbi, sacīja valdības vadītājs Valdis Dombrovskis.

Tajā pat laikā premjers cerot, ka ministrs sasparosies un turpmāk ar darbiem tiks galā labāk, vēsta laikraksts Latvijas Avīze.

Tāda bija galvenā doma, ko pēc tikšanās ar Rektoru padomes, Augstākās izglītības padomes un Studentu apvienības pārstāvjiem vakar pauda Ministru prezidents. Augstākās izglītības padome (AIP) jau aicinājusi pašu premjeru uzņemties atbildību par augstākās izglītības jomu. V. Dombrovskis gan vakar norādīja, ka viņš no izglītības ministra jau pārņēmis sporta padomes vadību, bet augstākās izglītības joma ir pārāk apjomīga, lai arī tās pārraudzību uzņemtos premjers, un katram ministram tomēr pašam būtu jātiek galā ar savu nozari. Jautāts par R. Ķīļa piemērotību izglītības ministra amatam, premjers atbildēja, ka saukļu vietā vēlas redzēt praktisku darbību.

V. Dombrovskis sacīja, ka ministram būtu jānodala aktuālie paveicamie darbi no reformām. Pēc viņa izteikumiem var noprast – tā dēļ, ka kavējas reformu plāns un virzība, nevajadzētu kavēties tādiem aktuāliem darbiem kā studiju virzienu akreditēšana – ja tas netiks paveikts līdz pavasarim, studenti studēs neakreditētās studiju programmās –, studiju programmu licencēšanas noteikumu pieņemšana – to trūkuma dēļ šobrīd nav iespējams atvērt nevienu jaunu studiju programmu – un valsts apmaksāto studiju vietu sadali nākamajam gadam. V. Dombrovskis pārmeta, piemēram, ka nav apstiprināta studiju virzienu akreditācijas komisija, kaut gan visi tās locekļi esot izvirzīti.

R. Ķīlis pats šobrīd ir slims, taču viņa padomnieks Reinis Tukišs vakar apgalvoja, ka premjeram sniegta melīga informācija. Proti, visi kandidāti vēl nemaz nav izvirzīti. "Premjers, nepārbaudot informāciju, izsaka pārmetumus," sašutis bija R. Tukišs. "Tas nav pieņemami, un ministrs izvērtēs tālāko rīcību!" R. Ķīlis esot sašutis par premjera paziņojumu arī tāpēc, ka iepriekš V. Dombrovskis neesot izteicis nekādu neapmierinātību ar ministra darbu.