PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 18. jūlijs

Rozālija, Roze

news_4835_11394.jpeg
Foto: Valsts Kanceleja
Ministru prezidents Māris Kučinskis 30.martā Latvijas izcilākajiem skolēniem un viņu pedagogiem pasniedza Ministru kabineta Diplomus.

Diplomi tika pasniegti par sasniegumiem starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs.

Uzrunājot apbalvojumu saņēmējus, M. Kučinskis norādīja, ka olimpiāžu laureāti ar savu darbu un zināšanām ir pasaules līmenī pierādījuši, ka Latvija izglītības jomā ir liela un spēcīga valsts. “Paldies jums par to, ko jūs darāt Latvijai! Jebkurš apbalvojums ir motivācija turpmākajam darbam, un es novēlu jums neapstāties pie sasniegtā," teica Ministru prezidents.

Izglītības un zinātnes ministrs, profesors Kārlis Šadurskis, uzrunājot klātesošos, pauda pateicību vecākiem un skolotājiem, kuri atklājuši un virzījuši skolēnu talantus līdz augstiem sasniegumiem. Viņš uzsver, ka sasniegumu pamatā ir ne tikai talants, bet arī smags darbs, ko ieguldījuši skolēni, skolotāji un vecāki. "Skolēnu sasniegtais apliecina raksturu, atbildību un mērķtiecību," saka K.Šadurskis. Ministrs pauda pārliecību, ka mums ir pamats lepoties ar sasniegumiem un izcilībām. Novērtējums ir ne tikai mājup pārvestās godalgas, to apliecina arī starptautisku augsta līmeņa zinātnes un inovāciju ekspertu vērtējums. Ministrs uzsver, ka, tiekoties ar Eiropas Komisijas augsta līmeņa ekspertu grupu, atzinīgi novērtēts Latvijas zinātnes, jaunrades un radošais potenciāls. “Iegūtās godalgas apliecina, ka jaunajiem talantiem ar savām spējām un zināšanām ir iespējas īstenot spožas idejas un ieceres un tas rada pamatu nākotnes izaugsmes un inovāciju potenciālam," pauda K.Šadurskis.

Kopumā apbalvojumi piešķirti 13 mācību priekšmetu olimpiāžu laureātiem, kuri 2016. gadā guvuši sasniegumus matemātikas, informātikas, bioloģijas, fizikas un ķīmijas olimpiādēs, kā arī viņu pasniedzējiem par darbu ar talantīgiem skolēniem. Olimpiāžu uzvarētājiem un viņu pasniedzējiem piešķirtas naudas balvas kopumā 22 553 eiro apmērā.

Starptautisko olimpiāžu uzvarētāju apbalvošana Latvijā notiek jau 19. reizi - kopš 1998. gada. Savukārt pirmo reizi Latvija starptautiskajā olimpiādē piedalījās 1991. gadā ķīmijā, iegūstot divas bronzas medaļas, informē Andrejs Vaivars, Ministru prezidenta preses sekretārs.

Pasākuma foto pieejami interneta vietnē Flickr