PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 30. maijs

Lolita, Vitolds

46852197941_126ed865a5_o.jpg
Foto: Saeimas Kanceleja
Krišjāņa Kariņa valdība ir gatava meklēt risinājumus skolotāju algu palielināšanai, taču tie ir jārod izglītības sistēmā, šādi viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda K. Kariņš.

K. Kariņš uzskata, ka viņa valdībai nevar pārmest, ka tā nepilda Māra Kučinska valdības solījumus par algu pielikumu pedagogiem, jo naudas pieaugums bija solīts, ja tiek veiktas reformas sistēmā, taču tās nenotiek un šī vienošanās daļa tiekot ignorēta.

Politiķis uzsvēra, ka šā gada budžetā pedagogu algu celšanai ir paredzēti 11,4 miljoni eiro, taču Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) prasot vairāk. Turklāt K. Kariņš no LIZDA puses jūtot ultimātu, nevis vēlmi runāt par cēloņiem, informē aģentūra LETA .

Premjers vilka salīdzinājumus starp Latviju un Igauniju - abās valstīs tēriņi izglītībai pret kopējo budžetu esot līdzīgi, bet skolotāju algas Igaunijā esot teju uz pusi lielākas. K. Kariņš ir pārliecināts, ka šādas atšķirības vērojamas, jo kaimiņvalstī ir sakārtota sistēma. Ja ar teritoriālo reformu un izglītības reformu sakārtos sistēmu arī Latvijā, tad varēšot būtiskāk celt algas arī Latvijas skolotājiem.

Aicināts skaidrot, kāpēc nevar īstenot LIZDA priekšlikumus un naudu skolotāju algām meklēt caur būvniecības ģenerālvienošanos, mežu nozarē vai paņemt jaunā cietuma celšanai paredzētos līdzekļus, K. Kariņš atbildēja, ka nevar ņemt naudu no attīstībai paredzētiem līdzekļiem.