PIESLĒDZIES E-KLASEI

Piektdiena, 2024. gada 31. maijs

Alīda, Jūsma

12127.jpeg
Foto: Juris Vīgulis, Saeimas Administrācija
Piedaloties Zinību dienas pasākumā Salaspils 1.vidusskolā, Valsts prezidents R. Vējonis aicināja skolēnus mācīties, lai kļūtu par piemēru citiem, nevis, lai kādam līdzinātos.

Valsts prezidents klātesošajiem novēlēja veiksmīgu mācību gadu un norādīja, ka labi atceras arī savas skolas gaitas, kad 1.septembrī viņu pārņēmušas divējādas sajūtas, gan prieks, gan skumjas. "Esot šeit, es atceros savas skolas gaitas. Man arī bija interesantas sajūtas - no vienas puses skumīgi, jo beidzies brīvlaiks un vasara, bet no otras - bija arī prieks, ka atkal satikšu klasesbiedrus un skolotājus," sacīja R.Vējonis.

Viņš uzsvēra, ka katram dzīvē ir kāds sapnis, piemēram, iegūt labu darbu un labu algu, taču, lai šos sapņus un mērķus sasniegtu, ir jāmācās un tieši skola ir vieta, kur šīs zināšanas ir iespējams iegūt. R.Vējonis aicināja skolēnus izmantot skolotāju sniegto pieredzi un nebaidīties apgūt jaunas zināšanas.

"Dažreiz gribam kādam līdzināties, meklējam kādu personu, kurai gribam būt līdzīgi. Tomēr patiesībā es aicinu jūs mācīties tā, lai jūs paši kļūtu par piemēru citiem - saviem klasesbiedriem un skolotājiem. Aicinu arī plānot savu laiku, jo gribēšana dažreiz ir vairāk kā varēšana, kā arī, neaizmirstiet stāties jaunsardzē, jo tā ir iespēja katram no jums kļūt par vel īstenāku Latvijas patriotu," teica Valsts prezidents.

Skolotājiem R.Vējonis novēlēja radošu mācību gadu un aicināja viņus regulāri pilnveidoties un būt stingrus, savukārt vecākus aicināja būt atbalstošiem savām atvasēm, informē aģentūra LETA.

Uzrunas noslēgumā R.Vējonis Salaspils 1.vidusskolas 50 gadu jubilejā pasniedza skolai grāmatas, piebilstot, ka katrai skolai ir svarīgi, lai tajā būtu grāmatas, kas ļauj papildināt latviešu valodas krājumu un iegūt jaunas zināšanas.

Salaspils novada domē uzsvēra, ka Valsts prezidents Salaspili apciemo novadam ļoti svarīgā un vēsturiskā brīdī, kad novada pašvaldībai tiks nodotas Salaspils 1.vidusskolas jaunā korpusa atslēgas. R.Vējonis kopā ar Salaspils novada domes priekšsēdētāju Raimondu Čudaru pie skolas ēkas iestādīja koku, kā arī apskatīja jauno korpusu un tikās ar pedagogiem.