PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 18. jūlijs

Rozālija, Roze

8914.jpeg
Foto: Reinis Inkēns / Saeimas Kanceleja
Tikai izglītotos jauniešos ir mūsu valsts pamats, attīstība un nākotne, tā savā apsveikumā Zinību dienā, 1.septembrī, norādījis Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

R. Vējonis savā apsveikumā uzsver, ka skola ir tā vieta, kur cilvēks var izveidot stingru un drošu pamatu savai nākotnei, lai tālāk dotos pretī drosmīgi un gudri uzstādītiem mērķiem, un par ceļvežiem un padomdevējiem šajā procesā kalpo mūsu skolotāji, informēja prezidenta Preses dienests. "Esmu pārliecināts, ka tikai pēc skolas pabeigšanas līdz galam apjaušam skolotāju devumu mūsu dzīves ceļā, kas reizē ir liela atbildība un misija," pauda prezidents.

Viņš gan norādīja, ka labi pedagogi ir atslēga ne tikai atsevišķas personības izaugsmē. No skolotāja darba un aizrautības ir atkarīgas Latvijas jauno censoņu iespējas iemācīties domāt, analizēt, pamatoti kritizēt, bet jo īpaši - atraisīt savus talantus. "Zinu, ka ikvienam bērnam piemīt kāds talants, spēja uztvert kādu zinātni vai prasmi," viņš norādīja, vienlaikus aicinot skolotājus darīt visu, lai jau skolas laikā katrs bērns atklātu un attīstītu šo talantu un turpmākajā dzīves gaitā kļūtu par spēcīgu personību, jo tikai skolas laiks var pilnībā tikt ieguldīts jaunā cilvēka zināšanu un prasmju attīstīšanai.

"Jūs, skolotāji, stāvat pie tāfeles, un jūs, bērni, pildāt savu galveno pienākumu - mācīties un kļūt atbildīgiem," aicināja prezidents. Viņš arī skolotājiem vēl spēt ne tikai mācīt, bet arī aizraut un iedvesmot. "Tieši skolā sākas mūsu rītdiena, tieši skolā sākas tas, kas mēs būsim nākamajā Latvijas simtgadē," piebilda prezidents.

Runājot par sabiedrības uzdevumu, R. Vējonis uzsvēra, ka tas ir radīt visus priekšnoteikumus, lai Latvijā augtu zinoši un prasmīgi, radoši un atbildīgi, kā arī kritiski domājoši cilvēki, kuri spēj atšķirt graudus no pelavām. Tāpat prezidents norādīja, ka tā lielā mērā ir mūsu valsts labklājības atslēga. "Latvijas bagātība ir izglītoti cilvēki, tāpēc ir svarīgi veidot kvalitatīvu izglītības sistēmu. Esmu pārliecināts, ka, tikai pieņemot drosmīgus lēmumus šajā jomā, mēs spēsim celt mūsu konkurētspēju pasaulē," atzina prezidents, kurš uzskata, ka zināšanām jābūt tautsaimniecības dzinulim, jo tieši gudrie un radošie būs tie, kas spēs radīt idejas, kurās būs vērts investēt.

"Vēl labāk, ja absolventi ar atbildību gribēs veidot uzņēmumus un dot darbu citiem, tādēļ aicinu jūs, skolotāji, iedrošināt jauniešus jau skolas solā attīstīt sevī uzņēmēju," sacīja prezidents, atkārtoti pateicoties katram skolotājam, kurš, apzinoties skolas neatsveramo nozīmi cilvēka dzīvē, ar savu gudrību, nesavtību un aizrautību palīdz Latvijas nākamajai paaudzei atrast savu ceļu.