PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 25. jūlijs

Jēkabs, Žaklīna

9264.jpeg
Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Kanceleja
Pedagogu streiks, kurā piedalīsies vismaz 22 000 pedagogu un zinātnes darbinieku, ir novērtējums valdības darbam, uzskata Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Politiķis skaidroja, ka katra profesionālā asociācija savu neapmierinātību ar valdības darbu var paust tā, kā tā ir nolēmusi, un šoreiz tas ir streiks. "Būtiskākais, kas valdībai jāsaprot, - lēmumam par skolotāju darba samaksas jautājumiem bija jābūt pieņemtam sen. Šī kavēšanās valdībā ir pamatā tam, ka šis streiks notiek," uzsvēra prezidents.

R.Vējonis sacīja, ka streiks ir novērtējums valdības darbam un tas nozīmē, ka tā nav strādājusi pietiekami apmierinoši.

Jau vēstīts, ka 27.novembrī paredzētajā streikā piedalīsies 850 izglītības iestādes. Streikā piedalīsies gan vispārizglītojošās skolas, gan pirmsskolas izglītības iestādes, gan sporta skolas, gan internātskolas, gan arī augstskolas un zinātnes iestādes.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) izvirzīs divas prasības. Pirmkārt, novirzīt rezervētos deviņus miljonus eiro jau esošo noteikumu pilnveidei, lai uzlabotu darba samaksas nosacījumus visiem nozarē strādājošajiem, īpaši uzsverot pirmsskolas, mazo skolu, atbalsta personāla stāvokļa uzlabošanas nepieciešamību, kā arī pilnveidot pedagogu darba samaksas jauno modeli, ņemot vērā LIZDA priekšlikumus. Otrkārt, arodbiedrība prasīs nodrošināt finansējumu augstākajai izglītībai un zinātnei, informē ziņu aģentūra LETA.

Biedrība Vecāki ar izglītību atbalsta pedagogu centienus panākt valdības un LIZDA konstruktīvu dialogu par izglītības reformas un finansējuma sabalansēšanu.