PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 21. aprīlis

Anastasija, Marģers

8939.jpeg
Foto: ulkas / 123RF Stock
Politiķu lēmumam par līdzfinansējuma pārtraukšanu programmai bērniem, kuri apmeklē privātās pirmsskolas iestādes, nebūtu negatīvi jāietekmē jaunās ģimenes. 

Latvijas Privāto pirmsskolu biedrības vadītāja Daina Kājiņa nepiekrita izskanējušajam viedoklim, ka līdzfinansējuma programma nav devusi rezultātus, sakot, ka korektu mērījumu tam neesot bijis, informē ziņu aģentūra LETA.

Viņa uzsvēra, ka minētās programmas mērķis jau sākotnēji bija atbalsta sniegšana jaunajām ģimenēm, tādējādi veicinot valsts demogrāfiju. D. Kājiņa atgādināja, ka, jau sākot programmu, bija plānots, ka pašvaldības meklēs risinājumus potenciālajai rīcībai pēc programmas beigām 2016.gadā. Tomēr vēl aizvien neesot zināms, kas sagaida privātos bērnudārzus un ģimenes, kuru atvases mācās šajās iestādēs.

D. Kājiņa norādīja, ka, neskatoties uz programmas beigām, Izglītības likumā vēl aizvien noteikta izglītības pieejamība visiem. Viņa uzsvēra, ka pašvaldībām neesot korektu aprēķinu, cik reāli izmaksā viens bērns, turklāt aprēķinu metodikā iekļauta tikai daļa parametru.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) ir jāizstrādā kvalitatīva, caurskatāma un saprotama aprēķina metodika, uzsvēra D. Kājiņa, piebilstot, ka izmaksas par vienu bērnu nevar atšķirties dažādām pašvaldībām.

E-klase jau informēja, ka valsts šī gada beigās pārtrauks atbalsta programmu bērniem, kuri apmeklē privātās pirmsskolas iestādes, jo nedaudz vairāk kā divu gadu darbības laikā šī programma neesot sasniegusi visus gaidītos rezultātus.