PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 30. maijs

Lolita, Vitolds

8755.jpeg
Foto: Foto: wavebreakmediamicro / 123RF
Trešdien, 2018. gada 31. oktobrī, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā risināsies Latvijā līdz šim vēl nebijis pasākums - jauniešu forums “Mūsdienīga profesionālā izglītība Latvijā”.

Četru stundu garumā jaunieši demonstrēs savus talantus un panākumus, piedalīsies  paneļdiskusijās ar politikas veidotājiem, darba devējiem un akadēmiskās vides pārstāvjiem, kā arī rādīs un pierādīs, ka profesionālā izglītība var būt un ir pievilcīga un inovatīva.

Jauniešu forumu “Mūsdienīga profesionālā izglītība Latvijā” atklās izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Foruma laikā tiks organizētas divas paneļdiskusijas un jauniešu veidota interaktīvā izstāde – prezentācija. Paneļdiskusijā “Kāda ir mūsdienīga profesionālā izglītība” profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi diskutēs ar  amatpersonām  par mūsdienu profesionālās izglītības aktuāliem jautājumiem un sniegtajām iespējām. Savukārt paneļdiskusijā “Karjera un  izaugsme” jaunieši ar darba devēju  pārstāvjiem diskutēs par veiksmīgas karjeras iespējām darba tirgū un uzņēmējdarbības jomā.

Interaktīvajā izstādē – prezentācijā jaunie profesionāļi praktiskā un inovatīvā darbībā demonstrēs savus sasniegumus un talantus. Interesanta, aizraujoša un, protams, arī garšīga solās būs Latvijas novadu (Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Latgales) kulinārā mantojuma demonstrācija un degustācija, tādējādi izceļot Latvijas kā valsts unikalitāti un pievilcību, jo īpaši, sagaidot Latvijas valsts simtgadi.    

Novembra sākumā visā Eiropā notiek Eiropas profesionālo prasmju nedēļa. Tās laikā valstīm ir iespēja ar dažādu pasākumu un  kampaņu starpniecību parādīt tās daudzās iespējas, ko cilvēkam sniedz profesionālā izglītība.  Profesionālā izglītība – tās tiešām ir gudra izvēle! Mācīties, iegūt profesiju, kas tev pašam patīk – tas ir ne tikai interesanti un aizraujoši, tas palīdz iegūt augsti kvalificētu darbu, sagatavo interesantai un izaicinošai karjerai un sekmē nodarbinātību.

Jauniešu forumu “Mūsdienīga profesionālā izglītība Latvijā” Eiropas profesionālās izglītības Prasmju nedēļas ietvaros organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Profesionālās izglītības biedrību. Pasākums norisināsies Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Jelgavas ielā 1, Rīgā, no plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00.

Forumu būs iespējams vērot tiešraidē IZM Facebook vietnē.