PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 20. aprīlis

Mirta, Ziedīte

11169.jpeg
Foto: wavebreakmediamicro / 123RF
Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) organizējusi reģionālos konkursus labākajiem jaunajiem pavāriem un viesmīļiem.

Reģionālajos pusfināla konkursos profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem pirmo vietu pavāra profesijā izcīnījusi Laura Anča no Restorānu servisa skolas un Nils Ģēvele no Mālpils profesionālās vidusskolas, savukārt jauno viesmīļu nominācijā par labāko atzīta Gundega Štrāle no Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma un Kristīne Elīza Pazāne no Valmieras tehnikuma.

Reģionālajā konkursā, kas 24. februārī norisinājās Liepājas Valsts tehnikumā (LVT), otro vietu pavāra profesijā izcīnīja Kandavas lauksaimniecības tehnikuma audzēkne Liāna Borščevska, un trešo - Valentīns Kļimičevs no Profesionālās vidusskolas “RIMAN”. Tikmēr viesmīļu nominācijā otro vietu ieguva Oksana Tarasenko no LVT, bet trešo vietu ieguva Anastasija Kondratjeva no Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskola, informē VIAA.

Otrajā pusfināla konkursā, kas 28. februārī norisinājās Valmieras tehnikumā (VT), otro vietu pavāra nominācijā ieguva VT audzēknis Gvido Freiborns, un trešajā vietā ierindojās Zane Jansone no VT Rankas struktūrvienības. Jauno viesmīļu vidū otro vietu izcīnīja Linda Daktiņa no Smiltenes tehnikuma, bet trešo vietu ieguva Violeta Trušele no Daugavpils Tirdzniecības profesionālās vidusskolas.

Pavāru pusfināla vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs, restorāna Entresol šefpavārs, Raimonds Zommers uzsvēra, ka, lai gan šī gada pusfināla konkursa darba uzdevumu prasības bija augstākas nekā iepriekšējos gados, visi konkursanti ar tiem tika galā. Šogad tika aprobēta arī jauna vērtēšanas sistēma, kas lielā mērā ir pietuvināta starptautisko konkursu vērtēšanas kritērijiem. Tādējādi konkursanti guva pilnīgi jaunu pieredzi savu profesionālo prasmju novērtēšanai.

Abos pusfinālos meistarībā mērojās 23 topošie pavāri un 13 viesmīļi, lai cīnītos par iespēju piedalīties nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursā SkillsLatvia 2017. Tas norisināsies Rīgā no 20. līdz 22. aprīlim un pulcinās jaunos profesionāļus, kas reģionālajos konkursos uzrādījuši vislabākos rezultātus.

Nacionālo profesionālās meistarības pusfināla konkursu VIAA rīko, lai sekmētu profesionālās izglītības attīstību, popularizētu pavāra un viesmīļa profesijas, kā arī veicinātu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm.

Abi konkursi notika projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.