PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 30. maijs

Lolita, Vitolds

7331.jpeg
Foto: hxdbzxy / 123RF
Ārvalstu speciālistu piesaistīšanai Latvijas augstskolām viņiem jānodrošina vismaz 4000 eiro alga "uz papīra", šorīt intervijā LTV "Rīta panorāmā" lēsa Latvijas Universitātes (LU) rektors Indriķis Muižnieks.

Pēc I. Muižnieka vārdiem, par šādu summu varot piesaistīt ārzemju speciālistu, kurš vēl ir karjeras sākumā un tikai sāk to veidot, savukārt "cilvēka ar vārdu" piesaiste Latvijas augstākās izglītības iestādēm jau maksātu krietni vairāk. Pašmāju profesoru algu līmenis, ja viņi ir pietiekami noslogoti, LU esot ap 2700 - 2800 eiro.

Paša I. Muižnieka jaunākā pieejamā amatpersonas deklarācija - par 2017.gadu - liecina, ka LU algā viņš saņēmis 86 554 eiro jeb vidēji aptuveni 7200 eiro mēnesī.

I. Muižnieks vērtēja, ka likumi neliek īpašus šķēršļus ārzemju speciālistu piesaistei augstskolām, informē aģentūra LETA.

Rektora skatījumā, tieši ārzemju speciālistu piesaiste un dažādu universitātes struktūru mijiedarbības uzlabošana ir vieni no līdzekļiem, kā panākt augstskolu augšupeju starptautiskos reitingos un novērtējumā.

Tomēr galvenā standarta atbilde, kā panākt uzlabojumus, esot - jādod vairāk naudas, izteicās I. Muižnieks.