ISIC skolēna e-karti varēs izmantot gan kā identifikācijas dokumentu, gan kā sabiedriskā transporta e-talonu, gan iegūt plašāko atlaižu klāstu Latvijā un pasaulē, vēsta ziņu aģentūra LETA.

ISIC.lv veiktajā pētījumā gada sākumā no vairāk nekā 1000 aptaujātajiem 46,4% atzina, ka vēlētos ISIC apvienotu ar e-karti, 27,1% norādīja, ka būtu ar mieru izmantot divas kartes, savukārt 26,2% aptaujāto nebija konkrēta viedokļa par ērtāko risinājumu.

Šāda veida skolēna apliecības risinājumi jau veiksmīgi darbojas arī kaimiņvalstīs, piemēram, Igaunijā, kur ISIC karte ir gan identifikācijas dokuments, gan atlaižu karte, gan arī bankas un sabiedriskā transporta karte, kā arī atsevišķos gadījumos ieejas karte skolas iekšējā infrastruktūrā.

ISIC skolēna karti ikviens skolēns vai tā vecāks varēs noformēt, vēršoties jebkurā sev tuvākajā Rīgas satiksmes klientu centrā. Karti varēs saņemt arī tie skolēni, kuriem jau šobrīd ir skolēna apliecība, kas tiks nomainīta pret ISIC skolēna e-karti.

ISIC ir vienīgais UNESCO atzīts studentu un skolēnu statusu apliecinošs dokuments pasaulē. ISIC ir arī plašākā atlaižu karte, kas sniedz atlaides vairāk nekā 500 vietās Latvijā un vairāk nekā 42 000 vietu 130 pasaules valstīs.