PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 21. maijs

Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

8086.jpeg
Foto: auremar / 123RF
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija šodien atbalstīja opozīcijas deputātes Jūlijas Stepaņenko pausto ideju.

J. Stepaņenko ierosināja Izglītības likumā iekļaut normu, kas paredz aizliegt izglītības iestādēs izplatīt un izmantot materiālus, kas var negatīvi ietekmēt izglītojamā tikumisko, estētisko, intelektuālo vai fizisko attīstību.

Šādu ideju komisijas sēdē atbalstīja partiju Saskaņa, Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNKK un Latvijas Reģionu apvienības deputāti, informē ziņu aģentūra LETA.

J. Stepaņenko priekšlikums paredz papildināt Izglītības likumu ar punktu, ka izglītības sistēma nodrošina izglītojamā tikumisko audzināšanu, kura atbilst Satversmē ietvertajām normām par sabiedrības vērtībām.

Deputāte komisijas sēdē norādīja, ka būtu svarīgi sekot materiāliem, kuri ir izvērtēti atbilstoši noteiktajām vērtībām.

Savukārt deputāte Ilze Viņķele uzsvēra, ka nav skaidrs, kas liek grozījumu pieteicējai domāt, ka patlaban ir apdraudēta bērnu audzināšana. I. Viņķele uzskata, ka minētie likuma papildinājumi par dažādu materiālu aizliegumu skolās ir balstīti uz aplamiem pamatojumiem, kas veikti, interpretējot atsevišķus materiālus.

Deputāte savā Twitter kontā norāda, ka aizliegums attiektos arī uz Papardes zieda izplatītajiem materiāliem. Viņa arī izsakās, ka minētā iniciatīva ir partijas Saskaņa un Nacionālās apvienības kopdarbs.

Papardes zieds strādā jau vairāk nekā 15 gadus. Tas par savu mērķi deklarējis panākt, lai cilvēki saprastu, ka seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumi ir tikpat būtiski kā izglītība un veselība kopumā. "Mēs strādājam, lai tiktu īstenotas katra indivīda seksuālās un reproduktīvās tiesības, lai katram būtu pieejami kvalitatīvi pakalpojumi un izvēle tiktu izdarīta, balstoties uz kvalitatīvu informāciju," teikts organizācijas mājaslapā.