PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 23. jūlijs

Magda, Magone, Mērija

Sācies ikgadējais konkurss vidusskolēniem mācībām United World Colleges skolās visā pasaulē
Sācies ikgadējais konkurss vidusskolēniem mācībām United World Colleges skolās visā pasaulē
Foto: United World Colleges
Sabiedriskā labuma organizācija „UWC Latvia” aicina akadēmiski spēcīgus, zinātkārus, kā arī sociāli aktīvus 10. un 11. klašu skolēnus pieteikties konkursā, lai iegūtu stipendiju mācībām UWC (United World Colleges) skolu tīklā.

Unikālā UWC mācību programma apvieno augstus akadēmiskos standartus ar mācību aktivitātēm, kas paplašina pasaules redzējumu, kā arī veicina sociālo atbildību un līderības spējas. Stipendiju ieguvējiem būs iespēja pārstāvēt Latviju kādā no UWC skolām, divus gadus dzīvojot un mācoties starptautiskā vidē.

Lai pretendētu uz mācību vietām, jauniešiem jābūt 15-17 gadus veciem un gataviem sevi apliecināt trīs konkursa kārtās. UWC vērtē kandidātus, balstoties uz jauniešu sasniegumiem un potenciālu, neatkarīgi no finansiālā stāvokļa, tautības, rases vai reliģiskās pārliecības. Uzvarētājiem ir iespēja iegūt mācību vietu un pēc nepieciešamības arī stipendiju līdz pat 100% apmērā mācību un uzturēšanās izdevumu segšanai divu gadu garumā. Skolu absolvējot, jaunieši iegūs starptautiski atzītu vidējās izglītības diplomu.

Pieteikumi tiek gaidīti līdz 2020. gada 10. janvārim.

Konkursa nolikums un iesniedzamo dokumentu saraksts ir pieejams organizācijas mājas lapā.

UWC ir starptautiska izglītības kustība, kuras mērķis ir padarīt izglītību par spēku, kas apvieno cilvēkus, tautas un kultūras, nodrošinot mieru un ilgtspējīgu nākotni. Kā teicis viens no UWC goda prezidentiem Nelsons Mandela, „izglītība ir visspēcīgākais ierocis, ar kuru var mainīt pasauli”. Lai šo mērķi sasniegtu, UWC kustība daudzveidīgai jauniešu grupai piedāvā īpaši izstrādātu izglītības sistēmu, kuras ietvaros katram ir iespēja aizsākt pozitīvas pārmaiņas pasaulē. Šobrīd UWC tīklā ir 17 skolas un koledžas četros dažādos kontinentos. UWC skolēni tiek izvēlēti, izmantojot nacionālo komiteju sistēmu, kuras ietvaros vairāk nekā 155 valstīs ir izveidotas UWC atlases komitejas. Latvijā UWC kustība darbojas kopš 1992. gada, katru gadu izsludinot konkursu par vairāku ceļazīmju iegūšanu kādā no UWC koledžām.