PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 27. februāris

Andra, Līva, Līvija

11911.jpeg
Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Kanceleja
Izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim aizdomas, ka latviešu valodas eksāmena uzdevumus varētu būt izpaudusi viena persona bez vēlmes nopelnīt.

Persona, kura šādi rīkojusies, drīzāk vēloties negodprātīgi palīdzēt kādam radiniekam vai paziņam, nevis nopelnīt, šorīt LTV "Rīta panorāmā" stāstīja izglītības ministrs K. Šadurskis.

Pēc politiķa stāstītā, Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) un Valsts izglītības satura centram (VISC) esot skaidrs, kā noplūde varēja noteikt. Ar lielu varbūtību zinām vainīgo personu, jautājums ir, vai Valsts policija spēs savākt pietiekami daudz pierādījumu pret šo cilvēku, sacīja ministrs un piebilda, ka sīkāk neko nedrīkst teikt, jo notiek izmeklēšana un tā ir ierobežotas pieejamības informācija.

Pēc K.Šadurska domām, sistēma sevi pierādīja kā efektīvu, jo vairumā izglītības iestāžu ātri tika nomainītas eksāmena tēmas. Pat ja kādas skolas vadība arī šīs rezerves tēmas nopludināja saviem skolēniem, tad tas, protams, nav labi, bet tas vairs nedeva nekādas būtiskas priekšrocības, piebilda ministrs. Sīkākas atbildes K.Šadurskis nesniedza, atkārtoti uzsverot, ka viņam nav nekādas informācijas, un, pat ja tāda būtu, viņš izmeklēšanas dēļ nedrīkstētu šādu informāciju sniegt.

K.Šadurskis pauda viedokli, ka nākotnē eksāmenos no aploksnēm jāpāriet uz digitālām piegādēm, līdz ar to tiktu mazināti uzdevumu noplūžu riski. Līdz ar to nākamgad eksāmenu uzdevumu piegādē šis un tas tiks mainīts, tomēr bez rūpīgas analīzes vēl nevarot pateikt, kas tieši, jo, piemēram, ja skolā eksāmenu kārto vairāki simti jauniešu, tad eksāmenu uzdevumu izdrukāšana arī var aizņemt gana lielu laiku, kad var notikt eksāmenu satura noplūdes.

Kā ziņots, 16.maijā pirms centralizētā eksāmena latviešu valodā bija noplūduši tā trešās daļas jeb domraksta temati. VISC norādīja, ka temati tikuši laikus mainīti pret rezerves variantiem, tādējādi netraucējot eksāmena norisi. Taču pēcpusdienā kļuva zināms, ka, iespējams, ne visi skolēni, neskatoties uz VISC norādījumiem, saņēmuši rezerves variantus. Vēlāk tapa zināms, ka esot noplūduši arī rezerves domraksta temati.

Notikušā izmeklēšanā iesaistīta Valsts policija, informē aģentūra LETA.