PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 22. jūnijs

Laimdots, Laimiņš, Ludmila

10085.jpeg
Foto: Reinis Inkēns / Saeimas Kanceleja
No 1.septembra skolu pedagogi saņems par 200 līdz 300 eiro vairāk nekā tagad, šorīt sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Tā ministrs norādīja intervijā LNT raidījumam "900 sekundes".

Jau vēstīts, ka Izglītības un zinātnes ministrija šodien iepazīstinās sociālos un dialoga partnerus ar sagatavoto pedagogu atalgojuma modeli.

Ministrs uzskata, ka kopumā ar finanšu resursiem, kas papildus ir pieejami, izdarīts labs darbs. Viņš arī ir pārliecināts, ka no valsts vēl papildu finansējumu šai reformai nevajadzēs.

"Papildu nauda radīsies no sistēmas iekšējās optimizācijas," teica K.Šadurskis. Vaicāts, kas būtu šīs iekšējās reformas, K.Šadurskis kā piemēru minēja teritoriju iedalīšanu piecos dažādos koeficientos.

Ministrs gan atzina, ka ne tik drīz šādas pozitīvas izmaiņas var gaidīt pirmsskolu pedagogi. Viņi izmaiņas varot gaidīt no 2017.gada 1.janvāra, ja valdībā tiks sekmīgi atrisināts jautājums par finanšu plūsmām, informē ziņu aģentūra LETA.

Tāpat vēl jāstrādā pie disproporcijas risināšanas atalgojumā starp skolām un augstskolām.

Lūgts komentēt ideju atteikties no valsts finansētām brīvpusdienām 1.-4.klases skolēniem, lai tā vietā šo naudu novirzītu pirmsskolas pedagogu algu celšanai, K.Šadurskis pauda, ka šī nav atteikšanās no kāda uzdevuma, bet gan funkciju maiņa.

"Ēdināšana nav gluži izglītības funkcija," viņš norādīja, gan aicinot vecākus neuzraukties, jo brīvpusdienas bērniem jebkurā gadījumā būšot.

K.Šadurskis arī akcentēja, ka papildu naudu iegūt no proporcijas mainīšanas iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadalē, vairs neesot aktuāla, jo tajā atklātas vairākas problēmas, piemēram, teritoriālā disproporcija. "It kā to naudas masu varam iegūt, bet tā ir savādāk jāpārdala. Šodien es to negribētu virzīt tālāk, jo esam atklājuši problēmas," sacīja ministrs.